Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: - zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin – Instytut Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zatrudni osobę na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego.

Nasze wymagania

  • Kandydat/-tka powinien/-a posiadać stopień doktora w dziedzinie biologii lub pokrewnej także posiadać doświadczenie w biologii molekularnej komórki i fizjologii roślin oraz odpowiedni dorobek naukowy w postaci przynajmniej 4 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, w ww. zakresie
  • Osoby ubiegające się o wymienione stanowisko musza spełniać warunki określone w art. 113 ust. 3 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 poz. 1668 z późn. zmianami) oraz Statucie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Zakres obowiązków

  • Do podstawowych obowiązków kandydata/kandydatki będzie należało samodzielne prowadzenie zajęć dydaktycznych w zakresie biologii molekularnej, fizjologii, genetyki i badań naukowych (Językiem wykładowym będzie język polski i angielski)
  • Prowadzenie działalności naukowej, a w szczególności prowadzenie badań i prac badawczo-rozwojowych , prowadzenie prac badawczych w ramach projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych
  • Publikowanie prac naukowych i prac o charakterze dydaktycznym
  • Kształcenie i wychowywanie studentów, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz prowadzenie innych prac związanych z procesem dydaktycznym i wychowawczym studentów
  • Wykonywanie zajęć dydaktycznych w wymiarze określonym w planach dydaktycznych
  • Rozliczanie pensum dydaktycznego
  • Uczestniczenie w pracach organizacyjnych na rzecz uczelni
  • Poddawać się okresowej ocenie na zasadach określonych w ustawie
  • Uczestnictwo w Komisjach Nauki, Dydaktycznych, Rekrutujących, Doktorskich wspomagających prace jednostki
  • Stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, w tym udział w koferencjach i seminariach, udział w szkoleniach podnoszących umiejętnosci nayukowe i dydaktyczne, organizacja i udział w warsztatach służących wymianie doświadczeń i samodoskonaleniu

Oferujemy

  • pracę w ciekawym zespole
  • możliwości rozwoju
  • sabilne zatrudnienie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie kierowane do JM Rektora SGGW
  • Kwestionariusz osobowy
  • Życiorys z uwzględnieniem przebiegu pracy zawodowej
  • Odpis dyplomu nadania stopnia doktora lub inny dokument potwierdzający posiadanie tytułu doktora
  • Wykaz prac opublikowanych i przyjętych do druku, wysłanych manuskryptów
  • Ocenę przeprowadzonych zajęć dydaktycznych lub wygłoszonego referatu monotematycznego (będzie możliwość zorganizowania wystąpienia referatowego).