Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warsaw
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Zakład Optoelektroniki Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej poszukuje kandydata na stanowisko postdoc do realizacji projektu pt.: „Opracowanie innowacyjnego fotonicznego systemu monitoringu zasobów wodnych” (Akronim FoSMoWater) (HYDROSTRA-TEG1/000E/2022).
Zakres obowiązków: opracowywanie metod i układów pomiarowych implementujących metody optyczne (spektroskopię Ramana, SERS, FTIR, ATR, techniki plazmoniczne itp.) w monitoringu zasobów wodnych pod kątem obecności związków fosforanów, azotanów, azotynów oraz mikroplastików; testowanie i walidacja metod, opracowywanie rozwiązań układowych (na bazie komponentów dyskretnych i układów fotoniki scalonej) – modelowanie, projektowanie, konstruowanie, charakteryzacja
i testowanie układów, optymalizacja

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • posiadanie stopnia naukowego doktora
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu
  • znajomość zagadnień modelowania i projektowania struktur fotonicznych do zastosowań sensorycznych, w szczególności struktur światłowodowych, układów falowodowych z pokryciami plazmonicznymi i układów fotoniki zintegrowanej
  • znajomość zagadnień związanych z techniką pomiarową struktur i układów światłowodowych, w tym charakteryzacji układów fotoniki zintegrowanej
  • znajomość technik spektroskopii optycznej, w szczególności spektroskopii ramanowskiej (w tym SERS), FTIR, ATR
  • doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu układów pomiarowych do zastosowań w charakteryzacji metodami optycznymi ośrodków gazowych i cieczy będzie dodatkową zaletą kandydata

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy