Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zatrudni Adiunkta w grupie pracowników badawczych w Katedrze Mechaniki Kwantowej w Instytucie Fizyki na WFAiIS w grancie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Sonata Bis 11, kierowanym przez dr. Szymona Śmigę.
Tytuł projektu: Chemia kwantowa w warunkach ograniczenia przestrzennego.

Nasze wymagania

  • Wymagane: doktorat z fizyki, chemii lub dziedziny pokrewnej
  • Wymagane: istotny dorobek publikacyjny z zakresu rozwoju metod obliczeniowych chemii kwantowej
  • Wymagane: bardzo dobra znajomość teorii funkcjonału gęstości
  • Wymagane: umiejętność i doświadczenie w zakresie programowania i metod numerycznych
  • Wymagane: dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Preferowane: znajomość rachunku zaburzeń wielu ciał oraz metody sprzężonych klasterów
  • Umiejętność pracy w zespole i wysoka motywacja do pracy naukowej
  • Kandydat musi spełniać wymagania stawiane postdocom przez NCN, w szczególności posiadać stopień naukowy doktora uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (okres ten może zostać wydłużony w przypadku występowania przerw w karierze naukowej określonych przez NCN).
  • Osoba zatrudniona na stanowisku postdoca nie może być jednocześnie zatrudniona na podstawie innej umowy o pracę.

Zakres obowiązków

  • Pracownik będzie odpowiedzialny za rozwój teorii, testowanie oraz implementacje kodu, m.in.: implementację anizotropowego baz Gaussowskich oraz ich integracje z pakietami oprogramowania PSI4 i PySCF; rozwój nowych półlokalnych funkcjonałów wymienno-korelacyjnych zdolnych do predykcji w reżimach quasi-1D/2D.

Oferujemy

  • zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu
  • wynagrodzenie w wysokości 120 000 zł/rok brutto brutto (pełne koszty wynagrodzenia, pełne ubezpieczenie socjalne i zdrowotne)
  • okres zatrudnienia: 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy)
  • brak obowiązków dydaktycznych
  • pracę w profesjonalnym, dynamicznie rozwijającym się zespole, rozpoznawalnym w swojej dziedzinie badań
  • możliwość prezentacji wyników badań na konferencjach międzynarodowych
  • współpraca z najlepszymi na świecie grupami badawczymi zajmującymi się rozwojem metod chemii obliczeniowej
  • data rozpoczęcia pracy: czerwiec - lipiec 2024

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • życiorys zawodowy
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania i ilości stron)
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy - w przypadku wygrania konkursu
  • co najmniej jeden (maksymalnie trzy) list polecający
  • list motywacyjny zaadresowany do prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, Rektora UMK