Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Nazwa stanowiska: Adiunkt badawczo-dydaktyczny
Dziedzina: nauki inżynieryjno-techniczne
Dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja

Nr referencyjny: Ad_K28_W04N_D03_09_2024

Miejsce pracy: Wrocław
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Wymiar etatu: 4/4
Wydział Jednostka/ Komórka organizacyjna: Wydział Informatyki i Telekomunikacji (W4N)
Rodzaj stanowiska: adiunkt
Profil stanowiska naukowego: R2
Ostateczny termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie: do dnia 18.04.2024, do godziny 15:00
Data wygaśnięcia ogłoszenia: 19.04.2024
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 31.07.2024
Planowany termin zatrudnienia: 01.09.2024

Nasze wymagania

  • ukończone studia magisterskie i doktorat z informatyki lub informatyki technicznej;
  • biegła znajomość polskiego i angielskiego na poziomie B2 lub wyżej, pozwalającym na prowadzenie wykładów, ćwiczeń, projektów;
  • wskazane odbycie staży uniwersyteckich lub doświadczenie w zakresie realizacji kierowania projektami informatycznymi;
  • umiejętność składania tekstów w LateXu;
  • zaawansowana znajomość modelowania matematycznego i komputerowego, programowania sekwencyjnego i równoległego w językach Python;
  • wiedza w zakresie przetwarzania obrazów i podstaw uczenia maszynowego;
  • doświadczenie dydaktycznego z przetwarzania obrazów i podstaw uczenia maszynowego.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dziedzinie przetwarzania obrazów i uczenia maszynowego;
  • publikowanie wyników badań oraz udział w konferencjach naukowych;
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych i przygotowywanie materiałów dydaktycznych z wybranych przedmiotów w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja, w szczególności na kierunku Informatyczne Systemy Automatyki;
  • wykonywanie zleconych przez przełożonych prac organizacyjnych na rzecz Katedry, Pracowni i Wydziału;
  • współpraca z innymi podmiotami naukowymi.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej Uczelni;
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • dostęp do zasobów obliczeniowych, systemów i oprogramowania w ramach obowiązujących umów w Politechnice Wrocławskiej;
  • pracę w kreatywnym zespole;
  • możliwość współpracy ze środowiskiem naukowym na terenie Polski oraz innych krajów.
  • Perspektywy rozwoju:
  • możliwość współpracy z dydaktykami i badaczami z Polski oraz z innych krajów;
  • udział w projektach B+R;
  • możliwość nawiązywania współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora (zalacznik 3a)
  • 2. Syntetyczny życiorys
  • 3. Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (zalacznik - kwestionariusz)
  • 4. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • 5. Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • 6. Wykaz publikacji
  • 7. Wykaz i opis staży naukowych
  • 8. Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych (zalacznik 3b)
  • 9. Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (zalacznik 3c)
  • 10. Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* (zalacznik 3d)