Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Płock
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby posiadające stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskany w dyscyplinie ekonomia i finanse. Wymagana jest biegła znajomość języka polskiego i dobra znajomość języka angielskiego (lub innego języka obcego). Kandydat zobowiązany jest do udokumentowania doświadczenia w pracy badawczej (publikacje naukowe) oraz dydaktycznej. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w kierowaniu grantami naukowymi. Przyszłe wymagania na stanowisku adiunkta to: prowadzenie wykładów i ćwiczeń ze studentami kierunku ekonomia (innowacyjność w działalności przedsiębiorstw, biznes plan, metody oceny projektów gospodarczych, internacjonalizacja przedsiębiorstw), prowadzenie badań w obszarze ekonomii i finansów, publikowanie artykułów naukowych w języku polskim i angielskim, wygłaszanie referatów na konferencjach naukowych, udział w projektach naukowych, wspieranie działalności organizacyjnej Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku.

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia i finanse
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Dorobek publikacyjny w dyscyplinie ekonomia i finanse
  • Umiejętność aplikowania o granty badawcze ze źródeł zewnętrznych
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w tym zajęć zdalnych
  • Znajomość zagadnień z obszaru finansów i przedsiębiorczości

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora PW Filia w Płocku
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie stopnia doktora habilitowanego
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nie ukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy