Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Chemiczny
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • biotechnologia

Opis stanowiska

Tematyka badawcza związana będzie z realizacją projektu: Fluorescencja multispektralna wspomagana uczeniem maszynowym do analizy kokultur komórkowych.
Prace obejmować będą:
– opracowanie procedur tworzenia widm EEM
– opracowanie procedur tworzenia wybranych kokultur komórkowych
– charakteryzację kokultur komórkowych
– eksplorację danych zawartych w widmach EEM.
Kandydat powinien posiadać wartościowy dorobek publikacyjny (publikacje naukowe, zgłoszenia patentowe/patenty), a także doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych.

Nasze wymagania

  • znajomość badań prowadzonych na hodowlach komórkowych
  • fluorescencja multispektralna
  • uczenie maszynowe /chemometria (w tym znajomość Matlab/Solo/Python)
  • charakteryzacja i modyfikacja nanomateriałów
  • dobrze widziane (nie wymagane) doświadczenie w wykorzystywaniu metod sztucznej inteligencji
  • dobrze widziane (nie wymagane) doświadczenie z tworzeniem i badaniem kokultur komórkowych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji