Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Nauk o Kulturze
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Miejsce: Bydgoszcz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o kulturze i religii

Opis stanowiska

adiunkt badawczy na Wydziale Nauk o Kulturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa lub nauk o kulturze i religii lub literaturoznawstwa lub nauk o sztuce ), nadanego nie wcześniej niż 7 lat przed datą rozpoczęcia zatrudnienia,
  • złożenie oświadczenia o reprezentowaniu dyscypliny nauki o kulturze i religii bądź – jeśli kandydat do tej pory go nie składał – deklaracji o złożeniu go w razie zatrudnienia
  • udokumentowanie dorobku naukowego w zakresie nauk o kulturze i religii lub dyscyplin pokrewnych (nauki o sztuce, literaturoznawstwo)
  • wykazanie się aktywnością w życiu naukowym i działaniami organizacyjnymi
  • od kandydata-obcokrajowca wymagana jest znajomość języka polskiego na poziomie podstawowym

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii
  • opublikowanie w ciągu 30 miesięcy przynajmniej 3 prac (monografii, artykułów w czasopismach bądź tomach zbiorowych), które będą mogły zostać uwzględnione w ewaluacji jakości działalności naukowej
  • wystąpienie do końca 2025 roku z wnioskiem o finansowanie projektów badawczych w ramach konkursów krajowych i zagranicznych
  • czynny udział w organizacji życia naukowego oraz działaniach popularyzatorskich
  • realizowanie innych zadań wynikających z obowiązków pracownika

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • wykaz wymaganych dokumentów zamieszczony został w ogłoszeniu konkursowym