Adiunkt stanowisko badawcze

MAŁOPOLSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko: Adiunkt
Jednostka badawcza: Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Projekt: Sonata BIS 10
Tytuł: „Molekularne podłoże powikłań mikronaczyniowych u pacjentów cierpiących na cukrzycę HNF1A-MODY: indukowane pluripotencjalne
komórki macierzyste jako narzędzie do modelowania choroby”

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
  • • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • • biorą czynny udział w życiu naukowym.
  • Kryteria kwalifikacyjno-projektowe:
  • • Uzyskanie stopnia naukowego doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie
  • • Uzyskanie stopnia doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku, tj. Uniwersytet Jagielloński.
  • • W ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem zatrudnienia w projekcie nie była zatrudniona na podstawie umowy o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy
  • Pozostałe kryteria:
  • • doktorat z dziedziny biologii molekularnej lub podobniej (biologia, biochemia, biologia medyczna, biotechnologia),
  • • doświadczenie w zakresie biologii komórek i edycji genów (CRISPR/Cas9) albo doświadczenie z analizy szlaków sygnałowych wapnia w komórkach
  • • mile widziane doświadczenie w pracy z komórkami śródbłonka albo analizach bioinformatycznych i metabolomiki funkcjonalnej komórki,
  • • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2+; umiejętność czytania, rozumienia i pisania w naukowym języku angielskim,
  • • znajomość i umiejętność obsługi oprogramowania komputerowego
  • • umiejętność współpracy, sumienność, aktywność,
  • • chęć poznawania i aplikowania nowych technik badawczych.

Zakres obowiązków

  • wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego. Do obowiązków kandydata należeć będzie:
  • • planowanie eksperymentów realizowanych w ramach projektu
  • • zbieranie i wyciąganie wniosków z uzyskanych danych w celu planowania dalszych eksperymentów;
  • • pomoc mniej doświadczonym członkom zespołu projektowego w innych badaniach prowadzonych w grupie;
  • • nadzorowanie codziennej pracy techników i pomoc PI w przygotowaniu rycin i rękopisów do publikacji.

Oferujemy

  • • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • • możliwość współpracy ze światowej klasy liderami naukowymi w wiodących instytucjach naukowych,
  • • przyjazne i interaktywne środowisko pracy,
  • • współpracę międzynarodową i możliwość udziału w spotkaniach naukowych na całym świecie,
  • • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • • dostęp do infrastruktury badawczej
  • • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, 3 możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. CV,
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada
  • 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy
  • Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:
  • • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron)
  • • krótki opis dotychczasowej pracy (do 2 stron),
  • • referencje na piśmie od dwóch osób, w tym do poprzedniego przełożonego/opiekuna naukowego o predyspozycjach o działalności naukowej kandydata.