Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 7300–7500 PLN brutto miesięcznie (120 000 brutto-brutto rocznie) zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

adiunkt w grupie pracowników badawczych w Instytucie Biologii Ewolucyjnej;

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk biologicznych lub nauk pokrewnych lub pokrewnych uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (do okresu tego nie wlicza się przerw związanych z urlopem rodzicielskim i wychowawczym);
  • doświadczenie w analizach bioinformatycznych i statystycznych, szczególnie w analizach danych NGS, składaniu genomów i filogenomice;
  • dobre umiejętności komunikacyjne w języku angielskim w mowie i piśmie.
  • naukowa samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole;

Zakres obowiązków

  • analizy danych NGS (genome skimming), składanie genomów, analizy genomowe i filogenomiczne, analizy z zakresu genetyki populacji;
  • przygotowywanie wyników do publikacji, pisanie artykułów naukowych;
  • dodatkowe prace terenowe i laboratoryjne, jeśli okażą się konieczne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • jak w ogłoszeniu