Adiunkt stanowisko dydaktyczne

Wydział Psychologii w Warszawie, Katedra Psychologii Klinicznej
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 6300 - 8300 zł brutto
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌, Katowicach i Krakowie.
Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌ ‌ ‌
Dziekan‌ ‌Wydziału‌ Psychologii w Warszawie ‌Uniwersytetu‌ SWPS‌ ‌ogłasza‌ ‌konkurs‌ ‌na‌ ‌stanowisko Adiunkt (-tka)

Nasze wymagania

  • Posiadanie ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌doktora w dziedzinie nauk społecznych lub humanistycznych w dyscyplinie psychologia;
  • Posiadanie tytułu magistra psychologii;
  • Min. rok doświadczenia dydaktycznego (prowadzenie zajęć ze studentami oraz przygotowywanie materiałów dydaktycznych);
  • Biegła znajomość języka angielskiego, umożliwiająca prowadzenie zajęć w tym języku;
  • Biegła znajomość języka polskiego;
  • Zainteresowania badawcze;
  • Gotowość do pracy w weekendy;
  • Aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych;
  • Doświadczenie w zakresie popularyzacji wiedzy naukowej;
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć w języku angielskim;
  • Nagrody i wyróżnienia za działalność dydaktyczną i oceny pracy dydaktycznej w poprzednich miejscach zatrudnienia;
  • Kompetencje dydaktyczne potwierdzone certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, szkoleń i warsztatów.

Mile widziane

  • Publikacje naukowe z zakresu psychologii klinicznej lub psychologii społecznej;
  • Udział w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca);
  • Nagrody i wyróżnienia za działalność dydaktyczną i naukową;
  • Doświadczenie we współpracy z otoczeniem społecznym;
  • Doświadczenie w tworzeniu nowych programów kształcenia;
  • Doświadczenie w prowadzeniu seminariów licencjackich i magisterskich;

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku angielskim o tematyce psychologii klinicznej na studiach II stopnia, w szczególności z zakresu:
  • 1) psychoterapia dorosłych w ramach podejścia systemowego, psychodynamicznego lub EFT (Emotion Focused Therapy)
  • 2) diagnoza psychologiczna;
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach I stopnia w języku angielskim (np. Wprowadzenie do psychologii, psychologia edukacyjna, psychologii rozwojowa, umiejętności osobiste, krytyczna analiza tekstów psychologicznych,itp.);
  • Koordynowanie prowadzonych zajęć na kierunku Psychology Studies in English;
  • Realizacja zadań organizacyjnych związanych z dydaktyką (tworzenie sylabusów, archiwizacja prac studentów, wystawianie ocen, spotkania ze studentami w postaci konsultacji/dyżurów;
  • Zaangażowanie w prace organizacyjne na kierunku Psychology Studies in English i Wydziale Psychologii w Warszawie;
  • Udział w spotkaniach dydaktyków kierunku Psychology in English;
  • Opieka nad praktykami (praktyki indywidualne), wspieranie studentów w rozwoju umiejętności praktycznych w ramach projektów prowadzonych na Wydziale;
  • Dbanie o rozwój kompetencji zawodowych przede wszystkim poprzez udział w wewnętrznych szkoleniach i warsztatach np. w trakcie Tygodnia Kompetencji Dydaktycznych;
  • Współpraca w zespole, wspólne realizowanie zadań i projektów realizowanych przez zespół Psychology Studies in English.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin;
  • Wynagrodzenie w wysokości mieszczącej się w przedziale 6300 - 8300 zł brutto;
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach;
  • Możliwość wsparcia finansowego działalności projektowej i badawczej oraz pomoc w pozyskiwaniu grantów i partnerów;
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych, projektowych i badawczych;
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego;
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim;
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla jego rodziny;
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit;
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny;
  • Zniżki na kursy językowe;
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌;
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu;
  • Skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji