Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • biologia medyczna

Opis stanowiska

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w ramach projektu pt. „Nowe terapie uzależnień od opioidów”, w Instytucie Psychologii Stosowanej, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej w zakresie: neurofizjologia, neurofarmakologia.
Celem projektu jest wykazanie roli aktywności neuronów i struktur mózgowych w modulowaniu zachowań poszukiwawczych oksykodonu oraz objawów związanych z odstawieniem opioidów u szczurów oraz identyfikacja nowych leków zmniejszających symptomy uzależnienia od opioidów (OUD). Opis badania: w badaniach zastosujemy innowacyjne połączenie oznaczania komórek za pomocą znaczników fluorescencyjnych i wektorów wirusowych, immunohistochemii, optogenetyki, pomiarów aktywności komórek i struktur in vivo, systemowych i przezczaszkowych podań leków oraz szeregu testów behawioralnych u szczurów w jedną strategię badawczą.

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: posiadają co najmniej stopień doktora; posiadają odpowiedni dorobek naukowy; biorą czynny udział w życiu naukowym.
  • Doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi.

Zakres obowiązków

  • Wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni, • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców, • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego, • dostęp do infrastruktury badawczej, • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego, • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1.CV, 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada, 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki, 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu, 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • 1. Wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron), 2. Recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada, 3. Opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej