Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego w Zakładzie Ekoinżynierii i Silników Spalinowych, Instytucie Energii (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, Politechnika Gdańska).

Kandydat powinien posiadać:
-wysoki stopień komunikatywności
-umiejętność dobrej organizacji pracy własnej,
-umiejętność pracy zespołowej,
-umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie naukowej inżynieria mechaniczna
  • profil badawczy odpowiadający badaniom prowadzonym w Zakładzie Ekoinżynierii i Silników Spalinowych, Instytutu Energii w zakresie wykorzystania alternatywnych źródeł energii (w tym LPG, CNG, wodoru i DME) w silnikach spalinowych
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej w obszarze układów kogeneracyjnych, maszyn tłokowych, sprężarek i pomp wyporowych
  • opcjonalne, ale zalecane kompetencje i doświadczenie w zakresie pracy w obszarze multidyscyplinarnym (np. w dziedzinie elektronika / automatyka /robotyka) (dyplom ukończenia studiów jest mile widziany)
  • praktyczna znajomość środowiska Matlab, programów komputerowych Realis WAVE lub AVL BOOST oraz co najmniej jednego z języków: C#, Java, Python
  • gotowość do pracy w weekendy
  • dorobek naukowy udokumentowany aktualnymi publikacjami naukowymi lub wdrożeniami w zakresie wysokosprawnych systemów konwersji energii, układów kogeneracyjnych, alternatywnych źródeł energii
  • doświadczenie w zakresie nauczania akademickiego
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz dobra znajomość języka angielskiego
  • pracowitość, sumienność, dyspozycyjność

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu sprężarek wyporowych, układów kogeneracyjnych, silników spalinowych, alternatywnych układów napędowych pojazdów, rurociągów, armatury i osprzętu instalacji energetycznych (w języku polskim i angielskim)
  • opieka nad pracami dyplomowymi inżynierskimi i magisterskimi
  • opracowywanie stanowisk badawczo-dydaktycznych
  • prowadzenie badań naukowych z zakresu układów kogeneracyjnych, wysokosprawnych systemów konwersji energii, alternatywnych źródeł energii, silników Stirlinga, hybrydowych i elektrycznych układów napędu pojazdów
  • publikowanie wyników badań w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, prezentacje wyników badań na konferencjach tematycznych ( również w języku angielskim)
  • obsługa wyspecjalizowanej aparatury badawczej
  • opracowywanie wniosków projektów badawczych
  • zadania o charakterze organizacyjnym
  • współpraca z partnerami przemysłowymi

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • i wiele więcej... pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-do-nas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Prorektora ds. Nauki Politechniki Gdańskiej
  • CV
  • kopia dyplomu doktora nauk technicznych
  • oświadczenie, że w przypadku wygrania konkursu, Politechnika Gdańska będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy
  • syntetyczny autoreferat opisujący działalność naukowo-badawczą, dydaktyczną i organizacyjną przed i po uzyskaniu stopnia doktora
  • monografie i kserokopie ważniejszych publikacji
  • wydruk parametrycznej oceny dorobku z Web of Science i Scopus

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, mailowo na adres:
    prodziekani.wimio@pg.edu.pl lub złożyć w sekretariacie Dziekana pok. 912,
    bud. 30