Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Historyczny
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Miejsce: Bydgoszcz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Konkurs dotyczy stanowiska adiunkta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych na pełen etat. Od kandydata oczekujemy odpowiednio udokumentowanego dorobku naukowego w badaniach nad historią pierwszej połowy XX w. oraz doświadczenia w pracy naukowo-badawczej w szkolnictwie wyższym lub archiwistyce, a także w zakresie dydaktyki historii wynikające z praktyki nauczania historii w szkole.

Nasze wymagania

  • Stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie Historia.
  • Specjalizacja w badaniach nad historią pierwszej połowy XX w.
  • Udokumentowany dorobek naukowy.
  • Poświadczenie złożenia tekstów w redakcjach czasopism i wydawnictwach naukowych tzw. punktowanych z oświadczeniem, iż ukażą się drukiem w latach 2024-2025.
  • Udokumentowanie stopnia zaawansowania prac w przygotowaniu rozprawy habilitacyjnej.
  • Interdyscyplinarne podejście do badań naukowych.
  • Doświadczenie w pracy naukowo-badawczej w szkolnictwie wyższym lub archiwistyce.
  • Akademickie doświadczenie związane z realizacją przedmiotów z zakresu historii XX w.
  • Doświadczenie w zakresie dydaktyki historii wynikające z praktyki nauczania historii w szkole.
  • Doświadczenie dydaktyczne w zakresie realizacji zajęć z cudzoziemcami.
  • Doświadczenie w zakresie organizacji życia wewnętrznego uczelni wyższej lub instytucji naukowej.
  • Aktywność na polu organizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, promującym historię, udziału w konferencjach i projektach badawczych, w tym zagranicznych.
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych na badania naukowe, wyrażające się udziałem w projektach badawczych.
  • Udokumentowana znajomość języka angielskiego, na poziomie zaawansowanym umożliwiającym realizację zajęć w tym języku.
  • Udokumentowana znajomość języka niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego lub innego umożliwiająca prowadzenie kwerend archiwalnych związanych z realizowanymi projektami badawczymi.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie działalności naukowej, kształcenie i wychowywanie studentów lub uczestniczenie w kształceniu doktorantów.
  • Uczestniczenie w realizacji planów strategicznych dyscyplin, które reprezentuje, oraz planów działalności jednostki, w której jest zatrudniony, jak również realizacja celów ujętych w indywidualnych i/lub zespołowych planach badawczych, jeśli takie zostaną określone.
  • Uczestniczenie w doskonaleniu oferty dydaktycznej.
  • Wykonywanie obowiązkowego rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych – pensum, a w szczególnych przypadkach, uzasadnionych koniecznością realizacji programu studiów, prowadzenie zajęć dydaktycznych w godzinach ponadwymiarowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Opracowywanie i udostępnianie materiałów do zajęć oraz prowadzenie konsultacji dla studentów i doktorantów na zasadach obowiązujących na UKW.
  • Dokumentowanie treści i metodyki prowadzonych zajęć oraz aktualizacja tej dokumentacji zgodnie z zasadami obowiązującymi na UKW.
  • Uczestniczenie w procesach ewaluacji i doskonalenia jakości kształcenia.
  • Realizacja zadań dotyczących organizacji procesów dydaktycznych i badawczych w jednostce, w której jest zatrudniony, w zakresie wyznaczonym przez przełożonych.
  • Wykonywanie innych poleceń służbowych wydanych przez władze wydziału lub bezpośredniego przełożonego, związanych z pracą zawodową lub dotyczących funkcjonowania wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie na stanowisku adiunkta badawczo-dydaktycznego skierowane do JM Rektora UKW. Na podaniu należy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).
  • Dyplomy/odpisy/poświadczone kopie dyplomów ukończenia licencjackich i magisterskich studiów wyższych w zakresie historii.
  • Dyplom/odpis/poświadczona kopia dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie Historia.
  • W przypadku dyplomów uzyskanych w uczelniach zagranicznych potwierdzenie zgodności stopnia naukowego wydane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i ewentualnie dokument nostryfikacji dyplomu.
  • Zaświadczenia, dowody i informacje potwierdzające spełnianie wymagań konkursowych (wykaz opublikowanego dorobku naukowego, informacje o udziale w konferencjach naukowych i projektach badawczych, wykaz osiągnięć dydaktycznych i organizacyjnych) oraz inne dokumenty istotne zdaniem kandydata z punktu widzenia warunków konkursu i zatrudnienia.
  • 3 zdjęcia.
  • Kwestionariusz osobowy dla osób ubiegających się o zatrudnienie.
  • Oświadczenie kandydata, w którym potwierdza, że posiada kwalifikacje określone w ustawie, ma pełną zdolność do czynności prawnych, nie został ukarany prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwa umyślne, nie został ukarany karą dyscyplinarną (upomnieniem, naganą, naganą z pozbawieniem prawa do pełnienia funkcji kierowniczych w uczelniach na okres od 3 miesięcy do 5 lat, pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na okres od 5 miesięcy do 5 lat lub na stałe), korzysta z pełni praw publicznych.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową w dyscyplinie Historia.
  • Oświadczenie, że publikacje kandydata, które ukażą się w latach 2024-2025 będą afiliowane na UKW.
  • Oświadczenie potwierdzające, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie podstawowym miejscem pracy kandydata.
  • Klauzula o świadomości karnej za składanie fałszywych zeznań zgodnie z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat
    Wydział Historyczny UKW
    ul Księcia J. Poniatowskiego 12
    85-671 Bydgoszcz
    adres e-mail: historia2@ukw.edu.pl
    tel. + 48 52 325 92 00