Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk humanistycznych (literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, kulturoznawstwo);
  • dorobek naukowy w dyscyplinie literaturoznawstwo (w zakresie literatura dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem recepcji tradycji antycznej);
  • doświadczenie studiów i/lub pracy naukowej w programach interdyscyplinarnych w Polsce i/lub za granicą;
  • doświadczenie przygotowywania i realizacji wniosków grantowych;
  • doświadczenie w zakresie dydaktyki akademickiej;
  • prezentacja planu dalszej działalności badawczej;
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego; wskazana znajomość innego języka kongresowego;
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego.

Zakres obowiązków

  • praca badawcza w zakresie literaturoznawstwa;
  • zajęcia dydaktyczne na Wydziale „Artes Liberales”;
  • pomoc w organizacji opieki nad studentami na Wydziale „Artes Liberales”

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu adresowane do Dziekana Wydziału „Artes Liberales”
  • Kwestionariusz osobowy: https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Kwestionariusz-osobowy-kandydata_11_2019.docx
  • Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przy rekrutacji do pracy https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx
  • Oświadczenie, w którym kandydat potwierdza, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów na Uniwersytecie Warszawskim (Zarządzenie nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r.);
  • Życiorys zawodowy wraz z informacją o działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej (w tym spis publikacji);
  • Kopia dyplomu doktorskiego;
  • Plan działalności badawczej i dydaktycznej, zgodny z planami Wydziału „Artes Liberales”;
  • Inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy.