Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Mechatroniki, Instytut Automatyki i Robotyki
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Od kandydatów wymagane jest: posiadanie stopnia naukowego doktora, mile widziany stopień doktora habilitowanego, dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, profil naukowy wiążący się z kierunkiem Automatyka i Robotyka, doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Ponadto oczekuje się, że kandydat: posiada umiejętności w zakresie projektowania, sterowania i programowania układów automatyki i robotyki, optymalizacji; będzie publikował artykuły w czasopismach z zakresu automatyki i robotyki; będzie prowadzić wybrane zajęcia dydaktyczne w obszarze: inżynierii procesów przemysłowych, elementów wykonawczych i urządzeń pomiarowych automatyki i robotyki, podstaw programowania, podstaw automatyki, teorii sterowania, modelowania procesów, przetwarzania sygnałów; będzie prowadzić prace magisterskie i inżynierskie w zakresie automatyki i robotyki.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • posiadanie stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika ewentualnie inżynieria mechaniczna lub pokrewnych
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz dobra znajomość języka angielskiego
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu
  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem, modelowaniem, sterowaniem i programowaniem układów automatyki i robotyki
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat Dziekana Wydziału Mechatroniki,
    ul. św. Andrzeja Boboli 8, 02-525 Warszawa, pok. 121, tel. (22) 234 85 89