Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii w Katedrze Ekonomii.
Prowadzenie zajęć (wykładów, ćwiczeń, laboratorium) z przedmiotów związanych z ekonomią w języku polskim i angielskim. Prowadzenie badań naukowych w obszarze ekonomii, z wykorzystaniem metod ekonometrycznych i statystycznych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu nauk ekonomicznych
  • doktorat z ekonomii
  • doświadczenie badawcze w zakresie ekonomii, wykorzystaniem metod statystycznych/ ekonometrycznych
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane

  • publikacje z zakresu ekonomii i ekonomii międzynarodowej / biznesu międzynarodowego

Zakres obowiązków

  • aktywny udział w prowadzeniu badań naukowych w obszarze ekonomii, z wykorzystaniem metod ekonometrycznych i statystycznych
  • prowadzenie zajęć (wykładów, ćwiczeń, laboratorium) z przedmiotów związanych z ekonomią w języku polskim i angielskim
  • uczestniczenie w budowaniu współpracy naukowej i nawiązywanie nowej
  • pozyskiwanie funduszy na badania naukowe
  • czynny udział w konferencjach
  • przygotowywanie pomocy lub materiałów dydaktycznych

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingow
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • i wiele więcej... Pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-donas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Prorektora ds. nauki
  • kwestionariusz osobowy (pobierz: https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy)
  • CV
  • odpis dyplomu magistra i doktora
  • wykaz dorobku naukowego
  • oświadczenie, iż w przypadku zatrudnienia po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym, Politechnika Gdańska będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zgłoszenia proszę przesłać na adres:
    Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i
    Ekonomii, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233
    Gdańsk
    lub mailowo na adres: praca@zie.pg.edu.pl