Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Chemiczny
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria chemiczna

Opis stanowiska

Zatrudniony pracownik będzie realizował badania w ramach projektu „Uniwersalna platforma polimerowa jako materiał do tworzenia zróżnicowanych systemów dostarczania leków” finansowanego przez IDUB w ramach konkursu POSTDOC PW V. Celem projektu jest stworzenie i zbadanie efektywności uniwersalnej platformy stanowiącej wyjściowy materiał konstrukcyjny do tworzenia zaawansowanych materiałów polimerowych, stanowiących systemy dostarczania leków, metodą dołączania gotowych modułów strukturalnych, w tym API. Końcowy produkt przyłączania modułów będzie z jednej strony koniugatem polimer-lek, z drugiej zaś, będzie posiadał odpowiednie elementy strukturalne umożliwiające tworzenie na drodze samoorganizacji, określonych struktur morfologicznych odpowiedzialnych za kontrolowaną dystrybucję
i regulację czasu uwalniania (w pewnym zakresie) API, lub także elementów naprowadzających koniugat do określonych tkanek, w których powinien zostać uwolniony lek.

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauki chemiczne, inżynieria chemiczna, farmacja lub pokrewnej
  • udokumentowana wiedza z zakresu: chemii i technologii polimerów, w tym syntezy i badań polimerów, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości metody ATRP, polimerów biodegradowalnych
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej w zakresie:
  • a) syntezy i modyfikacji homopolimerów oraz kopolimerów blokowych i statystycznych, w tym syntezy polimerów metodą ATRP oraz polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomerów heterocyklicznych,
  • b) syntezy i badania struktury oraz uwalniania koniugatów polimer-lek,
  • c) procesów typu „click”, w tym przede wszystkim 1,3-dipolarnej cykloaddycji oraz metod z otwarciem pierścienia epoksydowego,
  • d) reakcji i procesów prowadzonych w atmosferze gazu obojętnego lub pod obniżonym ciśnieniem,
  • e) analizy właściwości związków organicznych i kinetyki reakcji syntezy, w tym polimerów, z wykorzystaniem różnych technik analitycznych, np. spektrometrii NMR i FTIR, proszkowej dyfrakcji rentgenowskiej, analizy GPC i GC, analizy elementarnej i technik analizy termicznej (TGA, DSC) oraz morfologii (AFM i SEM
  • umiejętności samodzielnego opracowywania wyników analiz (badań) w formie pisemnej i elektronicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną analizę doniesień literaturowych z naukowych czasopism anglojęzycznych i przygotowywanie anglojęzycznych publikacji naukowych, oraz wystąpień konferencyjnych
  • silna motywacja do prowadzenia badań naukowych związanych z tematyką projektu, samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy laboratoryjnej, sumienność i systematyczność w prowadzeniu dokumentacji laboratoryjnej
  • udokumentowany dorobek naukowy, poparty publikacjami i wystąpieniami na konferencjach naukowych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz dorobku naukowego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy

Weź udział w rekrutacji

  • Osobiście w uczelni lub pocztą tradycyjną na adres:
    Biuro Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej,
    ul. Noakowskiego 3, pok. 162,
    00-664 Warszawa,
    tel.: (+48 22) 234-7507