Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Biologii, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko badawczo-dydaktyczne adiunkta w dyscyplinie nauki biologiczne, specjalność immunologia porównawcza.

Nasze wymagania

  • • posiadanie co najmniej stopnia doktora z zakresu nauk biologicznych lub pokrewnych
  • • posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego obejmującegp liczące się publikacje z zakresu immunobiologii
  • • branie czynnego udziału w życiu naukowym;
  • • posiadanie doświadczenia w pracy dydaktycznej.
  • • wykazanie się umiejętnością prowadzenia badań na modelu danio pręgowanego (ang. zebrafish), praktyczną znajomością analizy mikroskopowej, szczególnie badań przyżyciowych z użyciem mikroskopu konfokalnego oraz umiejętnością wykonywania manipulacji genetycznych typu transgeneza i ukierunkowana mutageneza
  • • wykazanie się umiejętnością pracy indywidualnej i zespołowej, umiejętnością planowania i prowadzenia doświadczeń oraz opracowywania wyników do przyszłej publikacji
  • • znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w stopniu niezbędnym do prowadzenia dydaktyki
  • • przedstawienie pozytywnej opinii samodzielnego pracownika naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej i dydaktycznej

Mile widziane

  • • doświadczenie w kierowaniu projektami naukowymi

Zakres obowiązków

  • • działalność badawcza z zakresu immunologii/immunologii porównawczej, w tym przygotowywanie publikacji do recenzowanych czasopism; przygotowywanie aplikacji projektowych, upowszechnianie efektów poprzez udział w konferencjach i działalność popularyzatorską; współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym;
  • • działalność dydaktyczna
  • • działalność organizacyjna
  • • prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów z zakresu immunologii/immunologii porównawczej

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • cv
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • pocztą elektroniczną na adres wydzial.biologii@uj.edu.pl, tytuł „Adiunkt – immunologia porównawcza„
    przesyłką pocztową na adres: Dziekanat Wydziału Biologii UJ, ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków z adnotacją „Adiunkt – immunologia porównawcza”
    osobiście w dziekanacie Wydziału Biologii UJ