Adiunkt stanowisko dydaktyczne

  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Kandydat wyłoniony w konkursie będzie przede wszystkim zajmował się przygotowywaniem i prowadzeniem zajęć dydaktycznych z zakresu geologii fizycznej (ćwiczenia laboratoryjne) oraz geologii morza (ćwiczenia laboratoryjne i terenowe).

Nasze wymagania

  • wykształcenie: stopień doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dyscyplinie nauki o Ziemi i środowisku lub równoważny (preferowany zakres geologia, oceanologia),
  • doświadczenie: praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu geologii fizycznej, w tym podstaw mineralogii, petrografii i paleontologii,
  • doświadczenie: doświadczenie dydaktyczne (ćwiczenia, praktyki terenowe) z zakresu geologii morza,
  • umiejętności: organizacja pracy w zespołach interdyscyplinarnych,
  • umiejętności: dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych,
  • kształcenie i wychowywanie studentów,
  • działalność organizacyjna na rzecz Katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/ dzial_zarzadzania_kadrami),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • kopia dyplomu doktorskiego,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczających doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenia o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.