Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Biologii, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Adiunkt wyspecjalizowany w zakresie neurobiologii, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie badań naukowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod elektrofizjologicznych i molekularnych w obszarze neurobiologii. Osoba na tym stanowisku będzie projektować, przeprowadzać i analizować eksperymenty mające na celu zgłębienie mechanizmów neuronalnych na poziomie komórkowym i molekularnym. Ponadto, adiunkt będzie prowadzić pracę dydaktyczną, w tym wykłady, seminaria oraz opiekę nad studentami, aby wspierać rozwój wiedzy i umiejętności w dziedzinie neurobiologii.

Nasze wymagania

  • • posiadanie co najmniej stopnia doktora;
  • • posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego;
  • • czynny udział w życiu naukowym;
  • • posiadanie doświadczenia w pracy dydaktycznej.
  • • posiadanie co najmniej stopnia doktora z zakresu nauk biologicznych lub pokrewnych,
  • • posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego obejmującego liczące się publikacje z zakresu neurobiologii
  • • umiejętność prowadzenia badań na tkance nerwowej gryzoni, praktyczna znajomość techniki rejestracji aktywności pojedynczych neuronów metodą whole cel patch clamp (ex vivo) i rejestracji aktywności neuronalnej przy pomocy macierzy wieloelektrodowych (ex vivo) oraz techniki fluorescencyjnej hybrydyzacji in situ; ponadto umiejętność wykonywania barwień immunohistochemicznych tkanki nerwowej oraz mikroskopowej analizy obrazu
  • • biegłość w analizie sygnału elektrofizjologicznego,
  • • umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej, umiejętność planowania i prowadzenia doświadczeń oraz opracowywania wyników do przyszłej publikacji;
  • • bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz języka polskiego, niezbędnego do prowadzenia dydaktyki,
  • • przedstawienie pozytywnej opinii samodzielnego pracownika naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej i dydaktycznej,

Mile widziane

  • • doświadczenie w kierowaniu projektami naukowymi.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań w zakresie neurobiologii ssaków,
  • przygotowywanie publikacji naukowych,
  • prowadzenie zajęć o tematyce neurobiologicznej.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. CV,
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • 8. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  • 9. informacja o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych
  • 10. opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej, z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat/Kandydatka takiej ocenie podlegał/a