Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Nasze wymagania

  • Osoby spełniające wymogi określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j. ze zmianami)
  • Posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie geografia, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna lub architektura i urbanistyka
  • Zainteresowania naukowe koncentrujące się wokół zagadnień związanych z geografią społeczno-ekonomiczną, gospodarką przestrzenną lub planowaniem przestrzennym
  • Doświadczenie w przygotowaniu artykułów naukowych
  • Doświadczenie w wystąpieniach na konferencjach międzynarodowych i krajowych
  • Znajomość technik komputerowych wykorzystywanych w geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej, w tym znajomością oprogramowania AUTOCAD 2D i 3D, SketchUp lub GIS (ARCGIS lub QGIS)
  • Znajomość metod analizy przestrzennej
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej, w zakresie geografii społeczno-ekonomicznej, gospodarki przestrzennej lub planowania przestrzennego
  • Ciekawość, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność pracy w zespole i ogólnie silna motywacja do pracy naukowej i nabywania nowych kompetencji
  • Biegła znajomość języka polskiego - umiejętność jasnego i zwięzłego komunikowania się
  • Biegła znajomość języka angielskiego - umiejętność jasnego i zwięzłego komunikowania się

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych

Oferujemy

  • Atmosferę szacunku i współpracy
  • Wspieranie pracowników z niepełnosprawnościami
  • Elastyczny czas pracy
  • Dofinansowanie nauki języków
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów
  • Dodatkowe dni wolne na kształcenie
  • Ubezpieczenie na życie
  • Program emerytalny
  • Fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny
  • Preferencyjne pożyczki
  • Dodatkowe świadczenia socjalne
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Dofinansowanie wakacji dzieci
  • "13" pensję
  • Stojaki na rowery

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie kandydata do konkursu kierowane do prorektora ogłaszającego konkurs
  • Curriculum Vitae
  • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez uczelnie potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie lub tytuł naukowy (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą - dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j. ze zmianami)
  • Informacja o osiągnięciach badawczych i dydaktycznych w ostatnich 5 latach, w tym: wykaz publikacji, wykaz projektów badawczych, wykaz wystąpień konferencyjnych, wykaz prowadzonych zajęć dydaktycznych, informacja o odbytych szkoleniach, uzyskanych certyfikatach, informacja o wykonanych raportach, ekspertyzach, informacja o współpracy z ośrodkami naukowymi w kraju u zagranicą
  • Plan badawczy na kolejne 3 lata
  • Kopie trzech wybranych publikacji naukowych
  • Oświadczenie, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie podstawowym miejscem pracy
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych