Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk humanistycznych
  • zainteresowania badawcze obejmujące wzajemne wpływy różnych obszarów kultury (sztuki i literatury) w kontekście historycznym i społecznym Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej (XIX i XX w.)
  • co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na różnych poziomach nauczania na poziomie akademickim
  • doświadczenie w przygotowywaniu autorskich programów zajęć dydaktycznych
  • bardzo dobra znajomość języka hiszpańskiego i języka polskiego
  • dorobek naukowy w postaci publikacji naukowych (w ostatnich 5-ciu latach) oraz potencjał do dalszego rozwoju naukowego
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie obejmujące promocję kultury oraz znajomość kontekstu polskiego w odniesieniu do procesów kulturowych w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej oraz doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego na poziomie akademickim
  • deklaracja, że Uniwersytet Warszawski będzie stanowił podstawowe miejsce pracy

Zakres obowiązków

  • realizacja obowiązkowego rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych (pensum)
  • prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie tematów realizowanych na Uniwersytecie oraz związanych z własnym rozwojem naukowym i publikowanie ich wyników
  • kształcenie kadry naukowej; organizacja i udział w konferencjach i sympozjach naukowych
  • obowiązki organizacyjne np. udział w pracach komisji egzaminacyjnych, w posiedzeniach organów kolegialnych w Uniwersytecie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Warszawskiego: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (formularz dostępny na stronie Wydziału Neofilologii: https://neofilologia.uw.edu.pl/konkursy-i-procedury-awansowe/formularze-2/)
  • Dyplom doktora
  • Życiorys
  • Kwestionariusz osobowy
  • Opinia nauczyciela akademickiego posiadającego tytuł lub stopień naukowy
  • Inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy /z inicjatywy kandydata/