Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk o Polityce i Administracji
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Miejsce: Bydgoszcz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o polityce i administracji

Opis stanowiska

Konkurs dotyczy stanowiska adiunkta badawczo-dydaktycznego na Wydziale Nauk o Polityce
i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wymogiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie przez osobę zainteresowaną stopnia doktora nauk społecznych, znajomość języka angielskiego, a także posiadanie akademickiego doświadczenia dydaktyczno-organizacyjnego oraz dorobku publikacyjnego.

Zainteresowania kandydata powinny koncentrować się na polityce i administracji bezpieczeństwa publicznego, w szczególności lokalnego, związanego z funkcjonowaniem nowoczesnych miast i/lub wpływem oddolnej aktywności obywatelskiej na przeciwdziałanie zagrożeniom, które stają przed społeczeństwami i związkami politycznymi, które tworzą.

Dla obcokrajowców wymagana jest biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie.

Nasze wymagania

  • posiadanie przez osobę zainteresowaną stopnia doktora nauk społecznych
  • znajomość języka angielskiego
  • posiadanie akademickiego doświadczenia dydaktyczno-organizacyjnego oraz dorobku publikacyjnego

Mile widziane

  • Zainteresowania kandydata powinny koncentrować się na polityce i administracji bezpieczeństwa publicznego, w szczególności lokalnego, związanego z funkcjonowaniem nowoczesnych miast i/lub wpływem oddolnej aktywności obywatelskiej na przeciwdziałanie zagrożeniom, które stają przed społeczeństwami i związkami politycznymi, które tworzą.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji;
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora UKW
  • CV i list motywacyjny
  • kwestionariusz osobowy stanowiący załącznik nr 1
  • dokument potwierdzający uzyskanie stopnia naukowego doktora
  • kopie świadectw pracy z zakończonych stosunków pracy
  • zdjęcie
  • oświadczenie, że w razie zatrudnienia UKW będzie podstawowym miejscem pracy nauczyciela akademickiego, na wzorze stanowiącym załącznik nr 2
  • dokumenty potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań określonych w ogłoszeniu konkursowym, a w szczególności: - wykaz publikacji - informację o udziale w konferencjach naukowych - informację o realizowanych projektach badawczych oraz aplikowaniu o środki na badania - informację o kwalifikacjach dydaktycznych i organizacyjnych
  • oświadczenie o spełnianiu wymagań z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2019 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, na wzorze stanowiącym załącznik nr 3
  • oświadczenie o świadomości odpowiedzialności karnej związanej z poświadczaniem nieprawdy (art. 233 k.k.) na wzorze stanowiącym załącznik nr 4
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (klauzula informacyjna – załącznik nr 5)