Adiunkt stanowisko badawcze

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria materiałowa

Opis stanowiska

Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku wymagana będzie samodzielność w pracach badawczo-naukowych prowadzonych w obszarze wytwarzania oraz charakteryzacji nowoczesnych polimerowych struktur włóknistych, polimerowych struktur 3D oraz biomateriałów hydrożelowych do zastosowań w inżynierii tkankowej, medycynie i biotechnologii. Od kandydata oczekuje się praktycznej znajomości technik wytwarzania rusztowań tkankowych takich jak elektroprzędzenie oraz biodrukowanie, oraz charakteryzacji materiałów polimerowych i hydrożelowych w tym: mikroskopii świetlnej, mikroskopii skaningowej SEM, mikroskopii fluorescencyjnej, FTIR, przeprowadzanie testów mechanicznych w warunkach statycznych i dynamicznych, oraz przeprowadzanie testów w warunkach in vitro z użyciem komórek w warunkach sterylnych. Ponadto od kandydata oczekuje się kreatywności, umiejętności pracy w zespole oraz efektywności w pozyskiwaniu funduszy na realizację projektów badawczych.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie: inżynieria materiałowa;
  • posiadanie stopnia naukowego doktora nadanego nie wcześniej niż 5 lat przed ogłoszeniem konkursu;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w piśmie i mowie;
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową z zakresu: inżynierii materiałowej, inżynierii biomateriałów, biotechnologii lub inżynierii biomedycznej;
  • doświadczenie z zakresu przetwórstwa materiałów polimerowych (w tym co najmniej dobra znajomość technik elektroprzędzenia i biodrukowania; znajomość metod wytwarzania materiałów hydrożelowych) potwierdzone współautorskimi publikacjami z listy JCR;
  • znajomość technik syntezy polimerów oraz nanocząstek ceramicznych;
  • umiejętność projektowania, wykonywania i oceny eksperymentów badawczych (doświadczenie z testami biologicznymi w warunkach in vitro z udziałem linii komórkowych);
  • motywacja do pracy eksperymentalnej i zdolności inżynierskie;
  • zauważalny dorobek publikacyjny minimum dziesięć publikacje z listy JCR, w tym minimum trzy, w których kandydat/kandydatka jest pierwszym autorem/autorką;
  • doświadczenie w realizacji projektów badawczych;
  • znajomość technik chromatograficznych będzie dodatkowym atutem.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego (w przypadku konieczności nostryfikację dyplomu);
  • odpis dyplomu doktorskiego lub potwierdzenie uzyskania stopnia doktora;
  • wykaz dorobku naukowego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy - jeśli dotyczy.