Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Psychologii w Warszawie
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 7800 - 10200 zł brutto
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS jest niepubliczną uczelnią akademicką prowadzącą działalność naukową oraz dydaktyczną w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Należymy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a wyniki naszych badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. To wspólnota łącząca różnorodne doświadczenia i przekonania. Tworzymy otwarte, wielokulturowe środowisko, które pozwala wszystkim osobom zatrudnionym realizować cele i w pełni rozwijać ich potencjał.
Nasze zaangażowanie w rozwój nauki i dążenie do najwyższej jakości badań to fundament, na którym budujemy nasze sukcesy, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie kategorią A+ jako jeden z najlepszych ośrodków w kraju prowadzący badania w obszarze psychologii oraz nauk o polityce i administracji.
Uniwersytet SWPS jako uczelnia niepubliczna istnieje po to, by poprzez edukację, naukę, sztukę i działalność publiczną służyć człowiekowi, społeczeństwu i środowisku.

Nasze wymagania

  • Posiadanie ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌doktora w dziedzinie Psychologii lub Nauk Medycznych (uzyskany najpóźniej na dzień 30 września 2024 r.) oraz tytułu magistra psychologii
  • Min. rok doświadczenia dydaktycznego
  • Zainteresowania badawcze w obszarze psychologii zdrowia
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2, umożliwiająca prowadzenie badań w tym języku
  • Biegła znajomość języka polskiego
  • Autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych
  • Udział w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca)
  • Nagrody i wyróżnienia za działalność naukową
  • Aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych
  • Doświadczenie w zakresie popularyzacji i komercjalizacji wyników badań naukowych
  • Kompetencje dydaktyczne potwierdzone certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, szkoleń i warsztatów
  • Doświadczenie w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych, np. skryptów
  • Doświadczenie w tworzeniu nowych programów kształcenia
  • Gotowość do pracy w weekendy

Mile widziane

  • Nagrody i wyróżnienia za działalność dydaktyczną i oceny pracy dydaktycznej w poprzednich miejscach zatrudnienia

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć w języku polskim z zakresu neuronauki lub psychologii biologicznej i/lub zajęć z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży
  • Prowadzenie seminariów dyplomowych w języku polskim lub angielskim
  • Prowadzenie aktywności naukowej w zakresie psychologii klinicznej dziecka i człowieka dorosłego oraz psychopatologii
  • Aktywność organizacyjna w obszarze dydaktycznym (udział w komisjach, opieka nad studentami itp.)
  • Prowadzenie badań naukowych
  • Publikowanie w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach naukowych z IF
  • Zdobywanie i prowadzenie grantów krajowych i międzynarodowych

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Wynagrodzenie w wysokości mieszczącej się w przedziale 7800 - 10200 zł brutto
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość wsparcia finansowego działalności projektowej i badawczej oraz pomoc w pozyskiwaniu grantów i partnerów
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych, projektowych i badawczych
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla jego rodziny
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny
  • Zniżki na kursy językowe
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌
  • Skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego doktora