Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • archeologia

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Katedrze Archeologii Egejskiej i Włókiennictwa Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie archeologia.
  • Doświadczenie badawcze w zakresie archeologii egejskiej lub archeologii włókiennictwa, w tym umiejętność dokumentacji tekstyliów archeologicznych, udokumentowane przez publikacje naukowe.
  • Umiejętność obsługi baz danych typu SQL.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Doświadczenie w kierowaniu i realizacji projektów badawczych.

Zakres obowiązków

  • Udział w pracach badawczych, administracyjnych i organizacyjnych projektu TEXTaiLES (TEXTile digitisAtIon tooLs and mEthodS for cultural heritage) HORYZONT RIA 01101158328.
  • Realizacja zadań badawczych związanych z dokumentacją oraz opracowaniem odcisków tekstylnych na glinie z Grecji epoki brązu.
  • Realizacja zadań związanych z archeologiczną ewaluacją wdrożonych metod digitalizacji tekstyliów archeologicznych.
  • Realizacja zadań związanych z upowszechnieniem rezultatów projektu, w tym udział w konferencjach i publikacjach oraz komunikacji za pośrednictwem mediów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie skierowane do J.M. Rektora UW.
  • Dyplom doktora.
  • Życiorys naukowy.
  • Wykaz bibliografii z plikami PDF pięciu najważniejszych publikacji do wglądu Komisji Konkursowej.
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze).
  • Jedna fotografia.
  • Oświadczenie kandydata potwierdzające, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego.
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych zawierająca klauzulę zgody.