Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Organizacji Sztuki Filmowej
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki filmowe i teatralne

Opis stanowiska

adiunkt w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuk filmowych i teatralnych
w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Nasze wymagania

  • spełnianie wymogów określonych w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • wykształcenie wyższe,
  • stopień doktora,
  • znaczący dorobek oraz udokumentowana aktywność zawodowa w dyscyplinie sztuk filmowych i teatralnych, z wyszczególnieniem produkcji filmowych, telewizyjnych,
  • doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć związanych z zarzadzaniem produkcją filmową,
  • działalność naukowa lub udokumentowane naukowo zainteresowania interdyscyplinarne, zwłaszcza w dziedzinach związanych z mediami, produkcją audiowizualną, obejmujące również monografie naukowe lub rozdziały w monografiach oraz artykuły w recenzowanych czasopismach, w tym polskich i międzynarodowych,
  • udokumentowane wygłoszenie referatów na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • znaczące osiągnięcia i praktyczne doświadczenie zawodowe na rynku produkcji filmów, koprodukcji międzynarodowych,
  • prowadzenie międzynarodowych projektów badawczych.

Zakres obowiązków

  • Do podstawowych obowiązków nauczyciela akademickiego należy prowadzenie działalności naukowej, kształcenie i wychowywanie studentów lub uczestniczenie w kształceniu doktorantów (zgodnie z art. 115 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce)

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • list motywacyjny,
  • Curriculum Vitae,
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia dyplomu doktora,
  • informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym,
  • prosimy o załączenie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko adiunkta, ogłoszonym 29 maja 2024 r. i prowadzonym przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi. Jednocześnie oświadczam, że zostałem/zostałam poinformowana o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne."