Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o dzieło
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Instytut Skandynawistyki i Fennistyki poszukuje specjalisty z zakresu języka i kultury Norwegii, którego zainteresowania badawcze i dydaktyczne dotyczą również przekładoznawstwa norweskiego. Wymagana biegła znajomość języka norweskiego (poziom C2), biegła znajomość języka polskiego (poziom native speaker) oraz znajomość angielskiego przynajmniej na poziomie B2.
Wymagany tytuł magistra filologii norweskiej (lub kierunku pokrewnego), stopień doktora nauk humanistycznych oraz doświadczenie dydaktyczne na poziomie uniwersyteckim.
Dodatkowymi atutami kandydata będą kompetencje w zakresie nauczania wystąpień publicznych.

Zakres obowiązków: prowadzenie zajęć w zakresie języka i literatury Norwegii, translatoryki języka norweskiego, praktycznej nauki języka norweskiego oraz seminarium dyplomowego. Bieżące zadania administracyjne i organizacyjne.

Nasze wymagania

  • • stopień doktora nauk humanistycznych;
  • • ukończone studia magisterskie na filologii norweskiej lub kierunku pokrewnym;

Zakres obowiązków

  • dydaktyka akademicka
  • praca naukowa

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego),
  • • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr),