Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Elektrotechniki i Informatyki, Katedra Informatyki
Politechnika Lubelska
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

konkurs na DWA STANOWISKA ADIUNKTA.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) oraz w Statucie Politechniki Lubelskiej

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk technicznych lub fizycznych
  • doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć z przedmiotów informatycznych lub matematycznych na poziomie akademickim
  • dorobek naukowy w zakresie zastosowań informatyki
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w przypadku obcokrajowców potwierdzona stosownym certyfikatem)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • predyspozycje do pracy naukowo-badawczej oraz dydaktycznej
  • umiejętność tworzenia aplikacji internetowych
  • umiejętność programowania obiektowego w co najmniej jednym języku programowania
  • praktyczna znajomość narzędzi do prowadzenia obliczeń naukowych (Matlab, Mathematica lub inne)
  • praktyczna znajomość baz danych
  • pozytywne zaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań naukowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do JM Rektora Politechniki Lubelskiej o zatrudnienie
  • list motywacyjny
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu)
  • kserokopię dyplomu doktora
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe
  • wykaz publikacji naukowych
  • informacje o doświadczeniu zawodowym i posiadanych umiejętnościach
  • oświadczenie, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu)
  • podpisaną klauzulę zgody dotyczącą przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji (RODO) (formularz w załączeniu)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu wraz z wymienioną wyżej dokumentacją należy złożyć w: Sekretariacie Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
    pok. E216 lub E218, ul. Nadbystrzycka 38 A, 20-618 Lublin
    lub przesłać w formie elektronicznej na adres : we.sekretariat@pollub.pl
    w terminie do 16 lipca 2024 r.