Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Pracownia Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu/Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o komunikacji społecznej i mediach

Opis stanowiska

R E K T O R
UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE
ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
w Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach
na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk humanistycznych
  • legitymowanie się czynnym udziałem w życiu naukowym
  • dorobek publikacyjny z następujących obszarów badań: historia prasy, publicystyka emigracyjna, media emigracyjne i wydawane w tzw. drugim obiegu
  • dorobek publikacyjny w czasopismach prestiżowych właściwych dla dyscypliny
  • posiadanie dorobku naukowego po uzyskaniu stopnia doktora
  • doświadczenie w działalności dydaktycznej na uczelni wyższej
  • dorobek organizacyjny
  • doświadczenie we współpracy międzynarodowej
  • znajomość języka angielskiego poziom B2

Zakres obowiązków

  • praca na stanowisku badawczo-dydaktycznym w Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie skierowane do JM Rektora UMCS
  • odpis dyplomu doktora
  • kwestionariusz osobowy oraz życiorys albo CV
  • wykaz publikacji naukowych
  • wykaz osiągnięć naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych
  • oświadczenie o spełnieniu wymogów, zgodnie z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.);
  • oświadczenie kandydata, że UMCS będzie podstawowym miejscem pracy;
  • oświadczenie kandydata, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych);
  • referencje, opinia o predyspozycjach do pracy badawczej i dydaktycznej

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej,
    Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach
    ul. Głęboka 45, 20-612 Lublin, pok. A.4.37