Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w Pracowni Konserwacji i Restauracji Grafiki i Rysunku w Katedrze Konserwacji i Restauracji Starych Druków i Grafiki na Wydziale Konserwacji Restauracji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Nasze wymagania

  • Uzyskany stopień doktora sztuki (kopia dyplomu).
  • Dorobek artystyczno-naukowy w zakresie konserwacji i restauracji książki, grafiki i skóry zabytkowej. W tym co najmniej 4 publikacje anglojęzyczne. Premiowany będzie szczególnie dorobek o charakterze interdyscyplinarnym ( ocena na podstawie CV, wykazu prac konserwatorskich i publikacji oraz portfolio).
  • Co najmniej 4-letnie doświadczenie dydaktyczne w zakresie nauczania konserwacji i restauracji grafiki i rysunku w ramach wyższych studiów stacjonarnych o profilu artystycznym ( informacja o zatrudnieniu i specyfikacja zakresu pracy dydaktycznej).
  • Doświadczenie w prowadzeniu prac magisterskich w ramach specjalności konserwacji i restauracji książki, grafiki i skóry zabytkowej (wykaz prac magisterskich).
  • Doświadczenie w pracy organizacyjnej na uczelni artystycznej w zakresie dziedziny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki ( wykaz aktywności).
  • Aktywne członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach konserwatorskich (wykaz organizacji oraz aktywności).

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć ze studentami w Pracowni Konserwacji i Restauracji Grafiki i Rysunku

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie do udziału w konkursie ( napisane samodzielnie )
  • życiorys (napisany samodzielnie )
  • dokumenty poświadczające uzyskanie tytułów/stopni/wymaganych kwalifikacji
  • kwestionariusz osobowy z fotografią,
  • curriculum vitae z zestawieniem dorobku naukowo-artystycznego i dydaktycznego
  • dokumentacja dorobku naukowo-artystycznego w zakresie konserwacji dzieł sztuki (portfolio) oraz kopie wybranych publikacji
  • oświadczenie o niekaralności,
  • oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Wymagane dokumenty w formie papierowej oraz dokumentację dorobku na nośniku cyfrowym, należy przesłać pocztą /kurierem na adres Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37, kod 00-379 Warszawa : „ konkurs na stanowisko adiunkta na – WKiRDS .Obowiązuje termin doręczenia.