Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Muzyki Kościelnej
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki muzyczne

Opis stanowiska

• do obowiązków kandydata będzie należała między innymi dydaktyka przedmiotu dyrygentura na wszystkich specjalnościach kierunku muzyka kościelna, współpraca z akompaniatorami oraz zgodnie z ustawą PSW – działalność artystyczna oraz orga-nizacyjna,
• przeprowadzanie zaliczeń, kolokwiów i egzaminów w sesji zgodnie z programem studiów oraz udział w egzaminach wstępnych,
• prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych,
• aktywny udział w pracach na rzecz wydziału i katedry.

Nasze wymagania

  • 1. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które: • spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20.07.2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (Dz. U. 2023, poz. 742), • posiadają stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycz-nej dyrygentura lub równorzędny stopień doktora w dziedzinie sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki muzyczne, • wykazują się doświadczeniem w pracy dydaktycznej na poziomie akademickim, • wykazują się znacznymi osiągnięciami i dorobkiem w działalności artystycznej w zakresie związanym z chóralistyką.

Mile widziane

  • • wysoki poziom kultury oobistej, • umiejętność współpracy zarówno ze studentami jak i pracownikami administracyj-nymi UMFC, • umiejętność obsługi komputera.

Zakres obowiązków

  • • do obowiązków kandydata będzie należała między innymi dydaktyka przedmiotu dyrygentura na wszystkich specjalnościach kierunku muzyka kościelna, współpraca z akompaniatorami oraz zgodnie z ustawą PSW – działalność artystyczna oraz orga-nizacyjna, • przeprowadzanie zaliczeń, kolokwiów i egzaminów w sesji zgodnie z programem studiów oraz udział w egzaminach wstępnych, • prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych, • aktywny udział w pracach na rzecz wydziału i katedry.

Oferujemy

  • • pracę na stanowisku badawczo-dydaktycznym w najstarszej uczelni muzycznej w Polsce, • możliwość realizacji własnych zadań naukowych i artystycznych zgodnych z zakre-sem badań prowadzonych przez katedrę, • bogaty wachlarz wydarzeń artystycznych i uczestnictwo w kształtowaniu wizerunku Uczelni.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • zgłoszenie udziału w konkursie adresowane do Dziekana Wydziału Muzyki Kościel-nej, • poświadczona kopia dyplomu nadania stopnia doktora w dziedzinie sztuk muzycz-nych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura lub równorzędnego stopnia doktora w dziedzinie sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki muzyczne • dokumentacja dorobku artystycznego, • dokument potwierdzający doświadczenie pedagogiczne w szkolnictwie wyższym, • kwestionariusz osobowy (zgodnie z wzorem UMFC), • Curriculum vitae, • oświadczenie o wyrażonej zgodzie na przetwarzanie danych osobowych zawartych w składanych dokumentach w związku z udziałem w Konkursie (zgodnie z wzorem UMFC), • oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe (zgodnie z wzorem UMFC),