Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Poszukujemy kandydata do pracy na stanowisku adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Mechaniki i Konstrukcji Maszyn Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna lub doktorat nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn lub mechanika
  • doświadczenie w prowadzeniu wykładów i innych zajęć dydaktycznych na wyższej uczelni związanych z podstawami konstrukcji maszyn i grafiką inżynierską
  • przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim
  • wiedza oraz dorobek naukowy z zakresu inżynierii mechanicznej
  • doświadczenie w prowadzeniu prac naukowo-badawczych
  • dobra znajomość posługiwania się narzędziami komputerowymi związanymi z CAD/CAM/ CAT
  • przedstawienie planu działalności naukowej na 4-5 lat zmierzającej do sprecyzowania tematyki i zainicjowania badań związanych z uzyskaniem stopnia doktora habilitowanego

Mile widziane

  • doświadczenie w projektowaniu maszyn i urządzeń oraz wiedza i dorobek naukowy z zakresu budowy i eksploatacji maszyn

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych ukierunkowanych na zdobycie stopnia doktora habilitowanego
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu mechaniki i budowy maszyn w języku polskim i w perspektywie 2 lat również w języku angielskim
  • pozyskiwanie finansowania i prowadzenie projektów badawczych w obszarze inżynierii mechanicznej

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • i wiele więcej... pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-do-nas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do prorektora ds.nauki
  • życiorys
  • odpis dyplomu doktora nauk technicznych z zakresu inżynierii mechanicznej/budowy eksploatacji maszyn/mechaniki
  • kwestionariusz osobowy (pobierz: https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy)
  • informacja o dorobku naukowym i dydaktycznym
  • inne dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje, w tym językowe

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, ul. G.Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, mailowo na adres: dziekani.wimio@pg.edu.pl lub złożyć w sekretariacie Dziekana pok. 912, bud. 30