Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Społecznych
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 6800 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Adiunkt /grupa Badawczo – dydaktyczny 1 etat; 240 godz. prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz badań naukowych w zakresie historii Polski i powszechnej, okres od XIX w. do dziejów najnowszych.

Nasze wymagania

  • posiadać stopień doktora zakresie historii
  • prowadzić badania naukowe w zakresie historii Polski i powszechnej, okres od XIX w. do dziejów najnowszych
  • pposiadać udokumentowany dorobek naukowy z zakresu historii – monografie, artykuły w czasopismach uwzględnianych na listach MEiN
  • posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej
  • posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowej i ponadpodstawowej, a także/lub w działaniach związanych z popularyzacją historii
  • posiadać doświadczenie we współpracy ze środowiskami pozauniwersyteckimi
  • od kandydata wymagana jest pełna dyspozycyjność w zakresie pracy dydaktycznej i organizacyjnej
  • posiadanie umiejętności oraz dorobku naukowego i organizacyjnego pozwalających aktywnie włączyć się w proces ewaluacji Instytutu Historii

Mile widziane

  • mile widziany dorobek artykułów z list Ministerialnych 100 pkt i powyżej 100 pkt

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań naukowych
  • przygotowanie harmonogramów i planów zajęć

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego
  • Dokumenty poświadczające uzyskanie stopnia doktora
  • Curriculum vitae
  • Kwestionariusz osobowy dostępny na stronie http://www.uni.opole.pl/page/41/pracownicy-dokumenty-do-pobrania
  • Autoreferat
  • Projekt rozwoju badawczego
  • Oświadczenie kandydata, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji dostępne na stronie http:/we.uni.opole.pl/wp-content/uploads/Oświadczenie-zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych.pdf
  • Oświadczenie o przynależności do dyscypliny Historia

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego
    ul. Strzelców Bytomskich 2,
    45-084 Opole
    pok. 208 II piętro