Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Katedra Biologii Nowotworów i Epigenetyki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Zatrudnienie do Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki UŁ na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Praca na stanowisku obejmuje badanie biologii komórek nowotworowych i komórek śródbłonka naczyniowego w kontekście angiogenezy nowotworowej,
z uwzględnieniem epigenetycznych mechanizmów regulacji. Praca na wskazanym stanowisku będzie wymagała aktywnego udziału w pozyskiwaniu i realizacji projektów naukowych. Ponadto, zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie zajęć dydaktycznych i opiekę nad dyplomantami.

Nasze wymagania

  • • stopień doktora nauk biologicznych lub pokrewnych uznawanych w Polsce; uzyskany maksymalnie 5 lat przed rozstrzygnięciem konkursu, • bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego (w mowie i w piśmie), • bardzo dobry dorobek naukowy udokumentowany autorstwem prac opublikowanych w wiodących czasopismach naukowych z listy JCR (minimum 5 publikacji z przedziału 100-200 pkt MEiN w ostatnich 5 latach, w tym co najmniej jedna publikacja w czasopiśmie IF>10 lub 200 pkt MEiN), • udokumentowane doświadczenie w pracy w projektach naukowych; udokumentowane złożenie własnego projektu badawczego z wynikiem co najmniej drugiego etapu oceny, • potwierdzona publikacyjnie praca z izolacją/obróbką materiału pochodzenia ludzkiego (izolowane komórki, tkanki) i doświadczenie w planowaniu, i prowadzeniu hodowli mikrobiologicznych oraz hodowli komórek zwierzęcych, • umiejętność posługiwania się metodami biologii molekularnej (izolacja RNA oraz określanie jego integralności, odwrotna transkrypcja, RT-PCR w czasie rzeczywistym) oraz technik immunodetekcji (barwienia immunofluorescencyjne, immunoprecypitacja, Western blotting), • biegłość w planowaniu i stosowaniu technik laboratoryjnych związanych z manipulacją ekspresji genów, • umiejętność analizy i opracowywania wyników, posługiwanie się narzędziami statystycznymi, doświadczenie w pracy naukowej, prezentacji wyników, • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu biologii molekularnej/biologii komórki.

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w projektach naukowych. Rzetelne podejście do powierzonych zadań i umiejętność pracy zespołowej.

Zakres obowiązków

  • Kandydat będzie wypełniać swoje obowiązki zgodnie ze strategią Uczelni i Wydziału. Osoba zatrudniona w ramach niniejszego konkursu będzie pełnić funkcje i wykonywać zadania powierzone przez przełożonych i będzie odpowiedzialna za: • planowanie i wykonywanie eksperymentów, analizę danych oraz przygotowanie manuskryptów w celu upowszechnienia wyników w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych z listy Journal Citation Reports w dziedzinie tematu badań, • prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych i pracach rozwojowych zespołu, • pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach, • organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich, • prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (https://www.uni.lodz.pl/kariera), życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), kopię dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora, klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego (https://www.uni.lodz.pl/kariera).