Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Biologii, Instytut Nauk o Środowisku
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona dołączy do zespołu zajmującego się ekologią ewolucyjną ptaków, mera-nauką, wpływem globalnych zmian klimatu na dzikie populacje ptaków oraz rozwijaniem nowych metod analizy danych. Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie prowadzenie meta-analiz i analiz porównawczych danych literaturowych dotyczących długoterminowych projektów monitorowania dzikich populacji ptaków, oraz udział w pracach nad projektem FAIRBiRDS, którego celem jest stworzenie nowoczesnej, globalnej bazy długoterminowych danych ornitologicznych z dzikich populacji.

Nasze wymagania

  • posiadanie co najmniej stopień doktora;
  • odpowiedni dorobek naukowy
  • czynny udział w życiu naukowym;
  • biegła znajomość języka polskiego i angielskiego
  • dobra znajomość biostatystyki, w tym technik modelowania liniowego i modeli mieszanych
  • udokumentowane publikacjami w czasopismach o zasięgu międzynarodowym doświadczenie w ekologii zwierząt i/lub ekologii behawioralnej i/lub meta-analizie i syntezie danych badawczych oraz wykorzystaniu nowoczesnych metod biostatystycznych (najlepiej z użyciem pakietu R)
  • znajomość technik pracy w dzikich populacjach ptaków będzie dodatkowym atutem

Mile widziane

  • udokumentowana umiejętność uzyskiwania środków na badania ze źródeł zewnętrznych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie kwerend opublikowanych danych dotyczących długoterminowych badań w dzikich populacjach ptaków,
  • opracowanie ich z wykorzystaniem metod porównawczych,
  • meta-analizy dostępnych danych literaturowych,
  • udział w pracach nad bazą danych sieci SPI-Birds.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ. Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  • opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata / Kandydatki do pracy naukowej

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • pocztą elektroniczną na adres szymek.drobniak@uj.edu.pl, tytuł „Adiunkt badawczy – ekologia zwierząt”

    osobiście w Instytucie Nauk o Środowisku Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gronostajowa 7