Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • filozofia

Opis stanowiska

Konkurs w projekcie badawczym na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w pełnym wymiarze czasu pracy.
Tytuł projektu: Logiczne i epistemologiczne kryteria naturalności w podstawach matematyki

Nasze wymagania

  • • Stopień doktora w dyscyplinie filozofia, logika, matematyka lub informatyka teoretyczna uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie
  • • Potwierdzona publikacjami i/lub załączoną próbką tekstu umiejętność prowadzenia zaawansowanych badań z filozofii formalnej lub w jednym z następujących obszarów logiki matematycznej: modele niestandardowe arytmetyki, modele teorii mnogości, teoria dowodu, teoria obliczeń;
  • • Potwierdzone publikacjami i/lub załączoną próbką tekstu kwalifikacje i umiejętności z zakresu logiki formalnej; solidne podstawy z jednego z następujących obszarów zagadnień: modele niestandardowe arytmetyki, modele teorii mnogości, teoria dowodu, teoria obliczeń;
  • • Silne zainteresowanie logiką;
  • • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

Mile widziane

  • Doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej

Zakres obowiązków

  • • Zaangażowanie w realizację zadań badawczych grantu, w szczególności badania filozoficzne lub formalno-logiczne dotyczące jednego z poniższych obszarów: a) interpretowalność pomiędzy teoriami podstaw matematyki pierwszego rzędu (bi-interpretowalności, synonimiczność, solidność, ciasność), b) epistemiczna stabilność, c) teoriomodelowe charakteryzacje teorii pojęć semantycznych (m.in. dyskwotacyjne teorie prawdy) w stylu Universal Properties of Truth (https://arxiv.org/abs/2304.00370).
  • • Organizacja i regularny udział w spotkaniach zespołu badawczego; współpraca z kierownikiem projektu i pozostałymi członkami zespołu mająca na celu wymianę i rozwój wiedzy z zakresu tematyki projektu oraz wspólną pracę nad artykułami;
  • • Prezentowanie wyników badań na ważnych konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym;
  • • Publikowanie wyników badań w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach i wydawnictwach;
  • • Organizacja seminariów, warsztatów i wizyt badawczych z udziałem zaproszonych naukowców.

Oferujemy

  • • Okres zatrudnienia: 24 miesiące.
  • • Wynagrodzenie: 140.000 PLN brutto brutto za 12 miesięcy.
  • • Uczestnictwo w aktywnym i międzynarodowym zespole badawczym.
  • • Środki na uczestnictwo w konferencjach, warsztatach i odbycie wizyt badawczych.
  • • Środki na zakup komputera osobistego do pracy (laptop).

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (do pobrania ze strony: http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/) ze zdjęciem i adresem e-mailowym;
  • 2. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula informacyjna oraz klauzula zgody) stanowiąca załącznik nr 1 do ogłoszenia;
  • 3. Dokument poświadczający posiadanie stopnia naukowego doktora;
  • 4. Życiorys naukowy – (ze szczególnym uwzględnieniem i uzasadnieniem ewentualnych przerw w karierze) zawierający informacje o udziale w projektach badawczych i konferencjach, uzyskanych stypendiach i nagrodach naukowych, członkostwie w organizacjach naukowych, redakcjach czasopism naukowych;
  • 5. Lista publikacji – podzielona na publikacje związane z zakresem badań przewidzianych w projekcie oraz inne;
  • 6. Próbka tekstu naukowego własnego autorstwa (np. artykułu), maksymalnie 10 tys. znaków;
  • 7. 1-2 opinie samodzielnych pracowników naukowych (spoza Uniwersytetu Warszawskiego) lub, w przypadku naukowców zagranicznych – opinie osób legitymujących się znaczącym dorobkiem naukowym i pozycją w międzynarodowym środowisku naukowym (przesłane przez autorów bezpośrednio na adres: pracowniczy.filozofia@uw.edu.pl);
  • 8. Świadectwa pracy (jeśli dotyczy);
  • 9. Oświadczenie kandydata, że nie był uznany za winnego naruszenia standardów dobrej praktyki badawczej w postępowaniu dyscyplinarnym, administracyjnym lub sądowym;
  • 10. Oświadczenie potwierdzające zapoznanie się i akceptację zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela stanowiące załącznik nr 2 do ogłoszenia https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5592/M.2020.388.Obw.25.pdf