Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Konkurs na stanowiska adiunkta w Katedrze Inżynierii Sanitarnej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska w projekcie OPUS.

Nasze wymagania

  • Stopień magistra inżyniera biotechnologii, preferowana specjalizacja Biotechnologia Molekularna i Biochemia Techniczna.
  • Stopień naukowy doktora w dyscyplinie inżynieria środowiska, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, inżynieria chemiczna, nauki chemiczne lub pokrewnej.
  • Udokumentowany dorobek naukowy w postaci publikacji w czasopismach z listy JCR w zakresie: zaawansowanych procesów utleniania; zastosowań cieczy głęboko eutektycznych i cieczy jonowych; toksyczności związków chemicznych; oczyszczania białek i enzymów.
  • Minimum 3-letnie doświadczanie podoktorskie na uczelni badawczej.
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu immobilizacji enzymów.
  • Wiedza na temat enzymów i ich charakteryzacji, poprawy ich stabilności.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowych projektach badawczych oraz uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach naukowych.

Mile widziane

  • Posiadanie w dorobku naukowym co najmniej 10 publikacji naukowych, w tym o wskaźniku oddziaływania (IF) powyżej 13.0 – minimum jedna praca.

Zakres obowiązków

  • Praca naukowa nastawiona na publikację wyników badań w najlepszych czasopismach naukowych o zasięgu światowym.
  • Realizacja zadań w objętych projektem badawczym.
  • Prezentacja i dyskusja wyników w zespole badawczym.
  • Prezentacja wyników badań na konferencjach (krajowych i międzynarodowych) i seminariach.

Oferujemy

  • Pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce.
  • Akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku.
  • Stabilne warunki zatrudnienia.
  • Szkolenia wewnętrzne.
  • Dostęp do uczelnianej biblioteki.
  • Możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport).
  • Pracę w dobrze skomunikowanym miejscu.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV.
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych (kserokopia).
  • Dyplom doktorski (kserokopia).
  • Wykaz dorobku naukowego.
  • Podanie skierowane do Prorektora ds. nauki Politechniki Gdańskiej.
  • Kwestionariusz osobowy Kwestionariusz osobowy.doc (live.com) https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Fpg.edu.pl%2Ffiles%2Fchem%2F2021-07%2FKwestionariusz%2520osobowy.doc&wdOrigin=BROWSELINK