Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • filozofia

Opis stanowiska

Konkurs w projekcie badawczym na stanowisko adiunkta (post-doc) w grupie pracowników badawczych
Tytuł projektu: Pedagogiczne reformy i sprzeciw wobec upłciowionej koncepcji postępu ludzkości w Polsce i Niemczech okresu Oświecenia
Kierownik projektu: dr Olga Lenczewska

Nasze wymagania

  • Stopień doktora w dyscyplinie filozofia uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie
  • Znaczący dorobek badawczy z zakresu badań nad historią filozofii nowożytnej (szczególnie Kant), filozofii społeczno-politycznej lub teorii feminizmu; dorobek powinien być potwierdzony publikacjami (mile widziane publikacje w języku angielskim)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane

  • znajomość języka niemieckiego i polskiego

Zakres obowiązków

  • realizacja zadań badawczych w projekcie związanych z analizą: (1) praktycznej filozofii Immanuela Kanta, a w szczególności jego filozofii społeczno-politycznej i poglądów na temat kobiet; (2) feministycznych pism okresu Oświecenia w Europie; (3) społecznej, politycznej, ekonomicznej i edukacyjnej sytuacji kobiet w Europie w okresie Oświecenia
  • organizacja i regularny udział w spotkaniach zespołu badawczego; współpraca z kierownikiem projektu i pozostałymi członkami zespołu mająca na celu wymianę i rozwój wiedzy z zakresu tematyki projektu oraz wspólną pracę nad artykułami
  • prezentowanie wyników badań na ważnych konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym
  • publikowanie wyników badań w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach i wydawnictwach
  • organizacja seminariów, warsztatów i wizyt badawczych z udziałem zaproszonych naukowców

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (do pobrania ze strony: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/) ze zdjęciem i adresem e-mailowym
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula informacyjna oraz klauzula zgody) stanowiąca załącznik nr 1 do ogłoszenia
  • Dokument poświadczający posiadanie stopnia naukowego doktora w zakresie filozofii
  • Życiorys naukowy – (ze szczególnym uwzględnieniem i uzasadnieniem ewentualnych przerw w karierze) zawierający informacje o udziale w projektach badawczych i konferencjach, uzyskanych stypendiach i nagrodach naukowych, członkostwie w organizacjach naukowych, redakcjach czasopism naukowych
  • Lista publikacji – podzielonych na publikacje związane z zakresem badań przewidzianych w projekcie oraz inne
  • Kopie dwóch najważniejszych publikacji z dorobku
  • Dwie opinie samodzielnych pracowników naukowych z dyscypliny filozofia (spoza Uniwersytetu Warszawskiego) lub, w przypadku naukowców zagranicznych – opinie osób legitymujących się znaczącym dorobkiem naukowym i pozycją w międzynarodowym środowisku naukowym (przesłane przez autorów bezpośrednio na adres: pracowniczy.filozofia@uw.edu.pl)
  • Świadectwa pracy (jeśli dotyczy)
  • Oświadczenie kandydata, że nie był uznany za winnego naruszenia standardów dobrej praktyki badawczej w postępowaniu dyscyplinarnym, administracyjnym lub sądowym
  • Oświadczenie potwierdzające zapoznanie się i akceptację zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela stanowiące załącznik nr 2 do ogłoszenia https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5592/M.2020.388.Obw.25.pdf