Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta naukowego (postdoc) jest częścią projektu finansowanego przez NCN w programie OPUS – „Historia i retoryka inwektywy w polemikach starożytnej Grecji, Rzymu i wczesnochrześcijańskich”, kierowanego przez dr hab. Rafała Toczkę, prof. UMK.
Od kandydata/ki ze stopniem doktora wymagamy prowadzenia badań naukowych w obszarze literatury starogreckiej (udokumentowany dorobek naukowy), publikacji w recenzowanych wydawnictwach i czasopismach (należy dołączyć kopie 1-3 wybranych publikacji), czynnego udziału w międzynarodowych konferencjach naukowych, doświadczenia w naukowej współpracy międzynarodowej (np. staże badawcze, stypendia etc.), biegłej znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie; dodatkową zaletą będzie posiadanie doświadczenia w humanistyce cyfrowej oraz dorobek w zakresie badań nad inwektywą antyczną.

Nasze wymagania

  • 1. stopień doktora
  • 2. prowadzenie badań naukowych w obszarze literatury starogreckiej (udokumentowany dorobek naukowy)
  • 3. publikacje w recenzowanych wydawnictwach i czasopismach (należy dołączyć kopie 1-3 wybranych publikacji),
  • 4. czynny udziału w międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • 5. doświadczenie w naukowej współpracy międzynarodowej (np. staże badawcze, stypendia etc.)
  • 6. biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane

  • 1. doświadczenie w humanistyce cyfrowej
  • 2. dorobek w zakresie badań nad inwektywą antyczną.

Zakres obowiązków

  • praca w projekcie badawczym koncentrującym się na historii i retoryce inwektywy w starożytnej literaturze

Oferujemy

  • praca na umowie o pracę, pełny etat, na okres 14 miesięcy

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. podanie
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (formularz do pobrania ze strony podanej w części "Sposoby aplikowania")
  • 3. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • 4. odpis dyplomu doktorskiego
  • 5. życiorys zawodowy
  • 6. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym (autoreferat uwzględniający najważniejsze dziedziny badawcze, oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inne kandydata)
  • 7. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania i ilości stron)
  • 8. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1) (formularz do pobrania ze strony podanej w części "Sposoby aplikowania")
  • 9. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności) (formularz do pobrania ze strony podanej w części "Sposoby aplikowania"))
  • 10. oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy - w przypadku wygrania konkursu (formularz do pobrania ze strony podanej w części "Sposoby aplikowania")

Załączniki

Weź udział w rekrutacji