Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta (grupa pracowników badawczych) w ramach projektu badawczego SONATA 2020/39/D/NZ1/01651: „Badania strukturalno-funkcjonalne ludzkiej PNPazy” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Kierownik projektu: dr Katarzyna Bandyra.

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk w zakresie biologii, chemii lub nauk pokrewnych uzyskany nie wcześniej niż w 2017 roku i nie później, niż 1 listopada 2024 roku. Okres kwalifikacji do konkursu może być przedłużony: 1) o czas przebywania na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy (w trakcie siedmioletniego okresu liczonego od dnia uzyskania stopnia naukowego doktora); 2) o czas przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy (zarówno przed jak i w trakcie siedmioletniego okresu liczonego od dnia uzyskania stopnia naukowego doktora); 3) w przypadku kobiet o 18 miesięcy, za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny (zarówno przed, jak i w trakcie siedmioletniego okresu liczonego od dnia uzyskania stopnia naukowego doktora).
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • znajomość technik biologii molekularnej (projekt obejmuje między innymi: nadekspresję białek w systemach bakteryjnym i eukariotycznym, oczyszczanie białek metodą FPLC, produkcja i oczyszczanie na dużą skalę RNA, elektroforezę kwasów nukleinowych i białek, klonowanie DNA, mutagenezę ukierunkowaną)
  • doświadczenie w biologii strukturalnej będzie atutem (krystalografia lub kriomikroskopia elektronowa)
  • umiejętność pracy zespołowej
  • cechy osobowościowe: zaangażowanie, kultura osobista, dobra organizacja pracy
  • Kandydat/ka musi spełniać wymagania zawarte w art. 113 ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dn. 20.07.2018 (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 742 z późn. zm.). Kandydat/ka nie mógł/mogła być zatrudniona przez Uniwersytet Warszawski w ciągu ostatnich 2 lat.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w ramach projektu
  • przygotowanie publikacji naukowych

Oferujemy

  • Projekt oferuje szansę poznania przełomowej metody kriomikroskopii elektronowej (cryo-EM), która rewolucjonizuje biologię strukturalną. Badania dotyczyć będą mitochondrialnego metabolizmu RNA, o potencjalnym znaczeniu np. dla terapii genowych CRISPR.
  • Zatrudnienie na pełnym etacie. Praca na okres 24 miesięcy, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys (CV)
  • list motywacyjny
  • kopia dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o planowanym terminie obrony
  • dane kontaktowe do co najmniej dwóch osób mogących udzielić referencji, w tym obecnego kierownika grupy badawczej, w której zatrudniony jest kandydat
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych - do pobrania poniżej
  • oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzenia konkursów na UW - do pobrania poniżej