Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Prorektor kierująca Szkołą Dziedzinową Nauk o Języku i Literaturze ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, zajmującego się językoznawstwem fińskim w Zakładzie Filologii Węgierskiej i Fińskiej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Wydziału Neofilologii. Od kandydata oczekujemy prowadzania badań naukowych, aktywności w zakresie publikacji i pozyskiwania grantów na badania, prowadzenia zajęć dydaktycznych w wymiarze 210h rocznie.

Nasze wymagania

  • Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych.
  • Specjalizacja w językoznawstwie fińskim.
  • Gotowość podjęcia pracy na stanowisku adiunkta w wymiarze pełnego etatu.
  • Bardzo dobra, udokumentowana znajomość języka fińskiego.
  • Doświadczenie dydaktyczne na stanowisku nauczyciela akademickiego w prowadzeniu przedmiotów z zakresu praktycznej nauki języka fińskiego i gramatyki fińskiej.
  • Działalności o charakterze międzynarodowym, współpraca naukowa i dydaktyczna z ośrodkami zagranicznymi.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Udokumentowana działalność naukowa w dyscyplinie językoznawstwo, w tym wysoko oceniane publikacje oraz granty lub wnioski grantowe.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych, aktywność w zakresie publikacji i pozyskiwania grantów na badania.
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze 210h rocznie.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie kandydata do konkursu kierowane do prorektora ogłaszającego konkurs.
  • Curriculum Vitae;oświadczenie stwierdzające, iż w przypadku wygrania konkursu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie pierwszym miejscem zatrudnienia.
  • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez uczelnie potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie lub tytuł naukowy (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą-dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.).
  • Informacje o osiagnieciach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych.
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Instytut Lingwistyki Stosowanej al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań, pokój 107A, proszę podać numer referencyjny: konkurs_30_Neo_adiunkt_1_2024