Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki o zdrowiu

Opis stanowiska

Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
ogłasza konkurs otwarty na stanowisko
adiunkta w grupie badawczo-dydaktycznej w Zakładzie Zdrowia Publicznego
Dyscyplina: nauki o zdrowiu

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić kandydaci spełniający następujące kryteria: 1. dorobek naukowy i wymagania do objęcia stanowiska obowiązujące na UM we Wrocławiu (https://www.umw.edu.pl/pl/rada-dyscypliny-nauki-o-zdrowiu/konkursy-na-stanowiska-nauczycieli-akademickich),
  • 2. posiadający stopień naukowy: doktora,
  • 3. pełne prawo wykonywania zawodu (dotyczy zawodu dla którego przepisy szczególnie przewidują posiadanie takiego prawa),
  • 4. znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym prowadzenie zajęć,
  • 5. posiadanie specjalizacji ze zdrowia publicznego,
  • 6. inne: - kandydat powinien posiadać dorobek naukowy w postaci: a) co najmniej 5 publikacji w czasopismach o IF wyższym od mediany IF w kategorii Web of Science Core Collection, w tym co najmniej 3 publikacje jako pierwszy lub ostatni autor; b) indeks Hirscha – co najmniej 4 według bazy Web of Science Core Collection - kandydat powinien wykazać się kierownictwem przynajmniej jednego projektu badawczego finansowanego ze źródeł zewnętrznych lub wewnętrznych, pozyskanego w trybie konkursowym lub posiadać udokumentowaną aktywność w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania badań naukowych (co najmniej jedna aplikacja, która otrzymała pozytywną ocenę na pierwszym etapie oceny merytorycznej projektu np. na panelu wewnętrznym NCN) - kandydat powinien posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, doświadczenie w obszarze zarządzania w ochronie zdrowia
  • 7. kandydaci którzy złożyli oświadczenie, że zatrudnienie w UM we Wrocławiu będzie ich podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy,
  • 8. oraz spełniający wymagania art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 ze zm.) tj: a) mają pełną zdolność do czynności prawnych, b) korzystają z pełni praw publicznych, c) nie zostały ukarane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe, d) nie zostały ukarane karą dyscyplinarną pozbawienia prawa wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na stałe lub na czas określony, lub wydalenia z pracy w uczelni z zakazem wykonania pracy w uczelniach na okres od 6 miesięcy do 5 lat, e) posiadają kwalifikacje określone w ustawie i statucie Uczelni.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie działalności naukowej
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Pisanie publikacji

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. wniosek konkursowy (https://www.umw.edu.pl/pl/rada-dyscypliny-nauki-o-zdrowiu/konkursy-na-stanowiska-nauczycieli-akademickich),
  • 2. kwestionariusz osobowy (https://www.umw.edu.pl/pl/rada-dyscypliny-nauki-o-zdrowiu/konkursy-na-stanowiska-nauczycieli-akademickich),
  • 3. dokumenty potwierdzające spełnienie ww. kryteriów konkursowych,
  • 4. spis publikacji naukowych z informacją o punktacji dokonanej przez Bibliotekę Główną UM we Wrocławiu,
  • 5. informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych, informacje o ewentualnych realizowanych zajęciach dydaktycznych,
  • 6. kopie świadectw pracy i zaświadczenie o trwającym zatrudnieniu, ew. zaświadczenie o okresie trwania studiów doktoranckich,
  • 7. oświadczenia określone w Regulaminie konkursu (https://www.umw.edu.pl/pl/rada-dyscypliny-nauki-o-zdrowiu/konkursy-na-stanowiska-nauczycieli-akademickich).

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
    Biuro Rady Dyscypliny Nauki o Zdrowiu
    ul. Bartla 5; 51-618
    I p., pok. 106