Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zatrudni adiunkta w grupie pracowników badawczych w Katedrze Mechaniki Kwantowej w Instytucie Fizyki na WFAiIS w grancie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Sonata Bis 13 pt.”Architektury Fotoniczne Inspirowane Materiałami 2 D”, kierowanym przez dr hab. Karolinę Słowik, prof. UMK.

Nasze wymagania

  • doktorat w dyscyplinie nauk fizycznych (preferencyjnie) lub pokrewnych
  • udokumentowanie doświadczenie naukowe w zakresie (co najmniej jedno z wymienionych w kolejności wg preferencji): kwantowa teoria ciała stałego, preferencyjnie w zakresie materiałów 2D, fizyka atomowa i molekularna, optyka kwantowa, elektrodynamika klasyczna
  • doświadczenie w symulacjach numerycznych i programowaniu
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • kandydat musi spełniać wymagania stawiane postdocom przez NCN, w szczególności posiadać stopień naukowy doktora uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (okres ten może zostać wydłużony w przypadku występowania przerw w karierze naukowej określonych przez NCN)
  • osoba zatrudniona na stanowisku postdoca nie może być jednocześnie zatrudniona na podstawie innej umowy o pracę

Zakres obowiązków

  • Rozwój oprogramowania (np. w zakresie rozbudowy modelu ciasnego wiązania i ewolucji opisywanej równaniem master, dostosowania modelu do opisu światła lokalizowanego w nanostrukturach, uwzględnienia efektów nieliniowych lub wielocząstkowych).
  • Eksploracja zastosowań kodu, np. charakteryzacja podobieństw i różnic w zachowaniu elektronów w materiałach 2D i światła w nanostrukturach, eksploracja zjawisk nieliniowych lub wpływu oddziaływań lub korelacji na dynamikę układu).
  • Konserwacja i rozbudowa ewentualnych dodatkowych funkcjonalności kodu.

Oferujemy

  • Planowane zatrudnienie: od 1.12.2024
  • Okres zatrudnienia: do 48 miesiecy
  • Wynagrodzenie: 107 850 PLN brutto brutto rocznie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • życiorys zawodowy
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania i ilości stron)
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy - w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • dane kontaktowe do co najmniej jednego badacza mogącego wystawić opinię o Kandydacie
  • list motywacyjny zaadresowany do prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna, Rektora UMK

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej,
    ul. Grudziądzka 5/7
    87-100 Toruń
    adnotacja: „Postdoc Sonata Bis 2024.KS.1” (oferta 4571)