Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 8 850 zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

W tym projekcie analizujemy fundamentalne własności różnych modeli używanych w formalnej weryfikacji które mogą liczyć, na przykład automaty ważone. Takie modele są istotnie bardziej złożone od standardowych modeli i problemy decyzyjne stają się trudne lub nawet nierozstrzygalne. Celem projektu jest studiowanie wyrażalności i złożoności ograniczonych modeli żeby zrozumieć własności które mogą wyrazić, tak żeby ciekawe problemy były obliczalne w dobrym czasie. Przykładami problemów są ograniczoność i determinizacja dla automatów ważonych nad różnymi półpierścieniami.

Nasze wymagania

  • Oczekujemy, że kandydat w momencie zatrudnienia będzie posiadał stopień doktora nauk matematycznych w dziedzinie matematyki lub informatyki, przy czym stopień doktora został uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie, oraz będzie miał doskonałe przygotowanie w oby tych dyscyplinach, w szczególności w jednej lub kilku z następujących dziedzin: formalna weryfikacja, teoria automatów, półgrupy macierzy.

Zakres obowiązków

  • Wybrany kandydat pracować będzie nad problemami decyzyjnymi i wyrażalności dla automatów ważonych, skupiając się na półpierścieniu (min,+).

Oferujemy

  • Wybrany kandydat zostanie zatrudniony na pełen etat na czas określony na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia zatrudnienia o 12 miesięcy), rozpoczynający się 1 stycznia 2025 r. – do ustalenia z wybranym kandydatem.
  • Wynagrodzenie na stanowisku wynosi ok. 8 850 zł brutto/m-c.
  • Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi i zawiera budżet na podróże służbowe.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać życiorys, który:  opisuje przygotowanie merytoryczne oraz osiągnięcia naukowe kandydata;  zawiera opis planów badawczych kandydata (co najwyżej 1 strona);  przedstawia listę wszystkich publikacji naukowych kandydata (włącznie z jeszcze nieopublikowanymi manuskryptami);  wskazuje trzech doświadczonych naukowców, którzy mogą posłużyć jako referencje dla kandydata.
  • Ponadto, wymagamy załączenia podpisanego listu przewodniego adresowanego do Dziekana WMIM UW, zaopatrzonego w klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu). Listy motywacyjne nie są wymagane.