Adiunkt stanowisko dydaktyczne

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych „Varsovia”, Instytut MEDIA
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 4000-5000 zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Instytut Mediów, jeden z czołowych ośrodków badawczo-dydaktycznych w Polsce, poszukuje wybitnych kandydatów na stanowisko wykładowcy z tytułem doktora lub doktora habilitowanego, specjalizującego się w Sztuce Cyfrowej. Nasza jednostka kładzie duży nacisk na innowacyjność oraz interdyscyplinarne podejście do sztuki i mediów, co czyni to stanowisko wyjątkową okazją dla osób pragnących rozwijać swoje badania oraz praktykę twórczą w dynamicznie zmieniającym się środowisku.

Nasze wymagania

  • Tytuł doktora lub magistra w dziedzinie sztuki cyfrowej, sztuki nowych mediów, grafiki komputerowej, animacji lub pokrewnych obszarów.
  • Udokumentowane osiągnięcia w pracy twórczej, obejmujące zarówno działalność artystyczną, jak i naukową, w szczególności w zakresie sztuki cyfrowej i multimediów.
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim, obejmujące przygotowywanie materiałów edukacyjnych, ocenę prac studenckich oraz organizację zajęć praktycznych.
  • Umiejętność łączenia teorii z praktyką – kandydat powinien być w stanie przekazać studentom wiedzę zarówno na temat historycznych i współczesnych tendencji w sztuce cyfrowej, jak i nauczyć ich obsługi profesjonalnych narzędzi artystycznych (np. Adobe Creative Suite, Blender, Unity, Processing, TouchDesigner).

Mile widziane

  • Otwartość na nowe technologie oraz chęć eksperymentowania z nowatorskimi formami wyrazu artystycznego, w tym z wykorzystaniem AI, sztucznej rzeczywistości (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz interakcji w czasie rzeczywistym.
  • Umiejętności interpersonalne, umożliwiające efektywną współpracę z zespołem, instytucjami zewnętrznymi oraz studentami.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie wykładów, seminariów i warsztatów z zakresu sztuki cyfrowej, obejmujących m.in. multimedia, grafikę cyfrową, animację, sztukę interaktywną, instalacje multimedialne oraz rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną.
  • Kierowanie projektami artystycznymi, w których studenci będą eksplorować różnorodne narzędzia cyfrowe, zarówno software'owe, jak i hardware'owe.
  • Opracowywanie programów dydaktycznych oraz materiałów edukacyjnych, dostosowanych do aktualnych trendów i wymagań współczesnego rynku pracy.

Oferujemy

  • Możliwość pracy w dynamicznie rozwijającym się Instytucie, który łączy tradycję z nowoczesnością i stawia na interdyscyplinarne podejście do nauki oraz sztuki.
  • Stabilne zatrudnienie na pełen etat z możliwością długoterminowej współpracy, obejmujące atrakcyjne warunki pracy i płacy.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego, portfolio prac artystycznych (w formie cyfrowej), a także informacji o osiągnięciach naukowych (jeśli dotyczy)