Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • stosunki międzynarodowe

Opis stanowiska

konkurs na stanowisko adiunkta w grupie badawczo-dydaktycznej, dyscyplina: stosunki międzynarodowe

Nasze wymagania

  •  stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie dyscypliny stosunki międzynarodowe,  spełnia kryteria młodego naukowca zgodnie z zapisami artykułu 360 Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018  potwierdzona publikacjami w czasopismach naukowych indeksowanych w bazach Scopus I Web of Science oraz minimum jedną monografią opublikowaną w wydawnictwie z poziomu II listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i doświadczeniem znajomość zagadnień z zakresu stosunków międzynarodowych w regionie Azji i Pacyfiku,  umiejętność organizacji konferencji krajowych i międzynarodowych oraz nawiązywania współpracy międzynarodowej,  potwierdzony udział w projektach badawczych krajowych i międzynarodowych także w aspekcie organizacyjnym, doświadczenie w aplikowaniu o takie projekty,  doświadczenie dydaktyczne powiązane z profilem badawczym, zdolność do prowadzenia zajęć dydaktycznych w obszarze stosunków międzynarodowych, w języku angielskim,  nawiązywanie i prowadzenie współpracy naukowej z ośrodkami naukowymi z Europy i na świecie,  biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Zakres obowiązków

  •  prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku angielskim z zakresu stosunków międzynarodowych,  pozyskiwanie i prowadzenie grantów badawczych finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych oraz publikowanie ich wyników w czasopismach z zakresu stosunków międzynarodowych indeksowanych w bazach Scopus i Web of Science;  organizacja i udział z referatami w konferencjach oraz seminariach krajowych i międzynarodowych,  nawiązywanie i prowadzenie współpracy naukowej z ośrodkami z Polski i z zagranicy,  zdobywanie wiedzy w zakresie jakości kształcenia,  udział w pracach organizacyjnych prowadzonych w Katedrze i na Wydziale

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. podanie o zatrudnienie do JM Rektora UW z dopiskiem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 r. poz. 1000), 2. wykaz publikacji z obszaru nauk o stosunkach międzynarodowych (ze wskazaniem monografii z poziomu II listy ministerialnej oraz artykułów indeksowanych w czasopismach z bazy Scopus I Web of Science), 3. życiorys naukowy, 4. kserokopia dyplomu doktorskiego, 5. dwie opinie samodzielnych nauczycieli akademickich nt. dorobku naukowego, 6. dokumenty potwierdzające udział w projektach badawczych, 7. dokumenty potwierdzające doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w języku angielskim, 8. dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego (certyfikat językowy lub tytuł magistra/doktora w programach nauczanych w języku angielskim) 9. oświadczenie kandydata przystępującego do konkursu: „Oświadczam, że zapoznałem/łam się i akceptuję zasady przeprowadzania konkursów określone w zarządzeniu nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim” 10. wypełnione druki dostępne na stronie Biura Spraw Pracowniczych UW (https://bsp.adm.uw,edu,pl/bsp-druki-do-pobrania/-dla kandydata do pracy): a) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie; b) podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych c) oświadczenie, że Uniwersytet będzie podstawowym miejscem pracy kandydata w przypadku zatrudnienia;

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Dokumenty należy złożyć drogą pocztową lub osobiście w Dziekanacie Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Gmach Audytoryjny, dziedziniec główny UW, II piętro, pok. 216, 00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28