Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: ok. 9000 zł zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

Opis projektu Projekt dotyczy różnych zagadnień związanych z teoriomodelowymi i teoriodowodowymi aspektami arytmetyki pierwszego i drugiego rzędu. Trzy główne tematy badawcze to:  Modele zasad kolekcji, w szczególności wzbogacenia modeli spełniających zasadę kolekcji, ale nie indukcji, dla odpowiedniej klasy formuł.  Konsekwencje pierwszego rzędu zasad drugiego rzędu (w szczególności zasad kombinatorycznych) nad różnymi teoriami bazowymi w arytmetyce drugiego rzędu.  Rozwijanie teorii rozmiarów dowodów i skracania dowodów dla podteorii arytmetyki.

Nasze wymagania

  • Kandydat powinien mieć doświadczenie badawcze (udokumentowane publikacjami lub preprintami) w co najmniej jednym z następujących obszarów logiki matematycznej związanych z tematyką projektu:  niestandardowe modele arytmetyki,  teoria dowodu dla arytmetyki,  matematyka odwrotna.
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie badawcze w otrzymywaniu wyników o dowodliwości bądź niedowodliwości za pomocą modeli niestandardowych.
  • Oczekujemy, że w momencie zatrudnienia kandydat będzie posiadał stopień doktora nauk matema-tycznych w dyscyplinie związanej z logiką matematyczną, uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed ro-kiem zatrudnienia w projekcie. W dniu zgłoszenia do konkursu kandydat nie musi posiadać stopnia doktora.
  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2023 poz. 742 z późn. zm.).

Zakres obowiązków

  • Wybrany kandydat będzie pracować nad zagadnieniami dotyczącymi jednego lub wielu spośród tematów badanych w ramach projektu, opisanych wcześniej..

Oferujemy

  • Wybrany kandydat zostanie zatrudniony na pełen etat na czas określony 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia zatrudnienia o kolejny rok) rozpoczynający się pomiędzy 1 marca a 1 października 2025 r., do ustalenia przez kandydata z kierownikiem projektu.
  • Wynagrodzenie zasadnicze na stanowisku wynosi ok. 9000 zł brutto/m-c.
  • Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi.
  • Wybrany kandydat będzie pracować nad zagadnieniami dotyczącymi jednego lub wielu spośród tematów badanych w ramach projektu, opisanych poniżej.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:  podpisany list przewodni adresowany do Dziekana WMIM UW, zaopatrzony w klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu).  kopię dyplomu doktora; jeżeli kandydat nie posiada jeszcze stopnia doktora, kopię rozprawy doktorskiej lub opis przewidywanej treści rozprawy doktorskiej wraz z oświadczeniem o prze-widywanym terminie uzyskania stopnia;  życiorys naukowy z wykazem publikacji;  niedawne publikacje, nie więcej niż trzy.
  • Ponadto wymagane są dwa listy polecające od doświadczonych badaczy, które należy wysłać bezpośrednio na adres email podany poniżej.
  • Zgłoszenia do konkursu, a także wszelkie pytania dotyczące merytorycznych aspektów projektu bądź formalnych szczegółów procedury konkursowej należy przesyłać do dr. hab. Leszka Kołodziejczyka: lak@mimuw.edu.pl