Adiunkt/Profesor Uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Humanistycznych
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o komunikacji społecznej i mediach

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌, Katowicach i Krakowie. Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌ ‌ ‌

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora/ doktora habilitowanego lub profesora w dziedzinie: nauk społecznych, w dyscyplinie Nauki o komunikacji społecznej i mediach lub dyscyplinach pokrewnych (najpóźniej na dzień 30 września 2024 r.). Dopuszcza się kandydatów(tki) na ostatnich etapach przewodu doktorskiego (stopień do uzyskania najpóźniej na dzień 30 czerwca 2025 r.), w takim przypadku zatrudnienie będzie na stanowisku asystenckim do czasu otrzymania stopnia naukowego doktora
  • Zainteresowania dydaktyczne oraz badawcze w zakresie dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach
  • Udokumentowany dorobkek naukowy
  • Doświadczenie eksperckie w zakresie komunikacji medialnej
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej powyżej 3 lat
  • Doświadczenie w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych oraz w tworzeniu nowych programów kształcenia
  • Posiadanie dorobku publikacyjnego, także w obiegu międzynarodowym
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych w zakresie dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach;
  • Aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, mile widziane doświadczenie organizacji konferencji naukowych
  • Doświadczenie w zakresie popularyzacji i komercjalizacji wyników badań naukowych
  • Doświadczenie w organizacji procesu dydaktycznego (w tym wdrażania nowych programów dydaktycznych)
  • Doświadczenie w opracowywaniu zastosowań wiedzy naukowej w praktyce społecznej lub biznesowej
  • Doświadczenie we wspomaganiu studentek i studentów w rozwoju ich przedsiębiorczości
  • Gotowość do prowadzenia zajęć także w weekendy
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz języka polskiego;
  • Bardzo dobra obsługa komputera i gotowość do uczenia się nowych aplikacji
  • Deklaracja o zatrudnieniu w Uniwersytecie SWPS jako podstawowym miejscu pracy

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych, publikowanie ich wyników, aplikacje grantowe
  • Prowadzenie dydaktyki
  • Zaangażowanie organizacyjne w pionie dydaktycznym oraz badawczym
  • Rozwój zawodowy
  • Aktywny wkład w rozwój środowiska nauk o komunikacji społecznej i mediach w Uniwersytecie SWPS

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Wynagrodzenie mieszczące się w przedziale: Adiunkt: 6.300-8.300 zł brutto Profesor Uczelni: 8.800-11.600 zł brutto
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych i wsparcie doradcy dydaktycznego
  • Premie za publikacje;
  • Nastawienie na rozwój naukowy poprzez wsparcie Działu Badań Naukowych i Projektów w pozyskiwaniu i realizacji grantów
  • Wsparcie w komercjalizacji projektów badawczych oraz ułatwienie współpracy z zewnętrznymi firmami i inwestorami przy wsparciu Centrum Transferu Wiedzy oraz SWPS Innowacje
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego oraz swobodę w działaniu - możliwość realizacji autorskich pomysłów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i tworzenie własnych zespołów badawczych
  • Laboratoria wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie oraz centra badawcze, które działają na pograniczu nauk społecznych i nowych technologii
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny
  • Zniżki na kursy językowe
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla jego rodziny
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i Odpowiedzialność

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV z wykazem dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego (z bezpośrednim odniesieniem do podanych wyżej kryteriów kwalifikacyjnych), a także zawierające opis innych doświadczeń zawodowych i zainteresowań
  • Plan dalszego rozwoju naukowego (habilitacja lub profesura) wraz z harmonogramem działań
  • Kopia dokumentów poświadczających uzyskanie stopnia naukowego lub oświadczenia o planowanym terminie uzyskania