Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Rzeźby
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 4300 zł brutto
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Pracowni Rzeźby I na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Nasze wymagania

  • 1. spełnienie wymogów art. 113 przywołanej wyżej ustawy,
  • 2. posiadanie tytułu zawodowego magistra lub magistra sztuki
  • 3. prowadzenie aktywnie działalności artystycznej lub naukowej,
  • 4. posiadanie predyspozycji do pracy artystycznej lub naukowej i dydaktycznej.

Mile widziane

  • 1. 1. ukończone studia magisterskie na kierunku studiów realizowanym w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki (lub równoważnym),
  • 2. dobra znajomość programów graficznych - pakiet Adobe i podstawy grafiki 3D (na poziomie umożliwiającym realizowanie zadań dydaktycznych i wspomagających działania organizacyjne Pracowni i Wydziału),
  • 3. dobra znajomość rzeźbiarskich technik realizacyjnych
  • 4. doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu obiektów artystycznych w wybranych technologiach rzeźbiarskich,
  • 5. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie dydaktyki wg programu studiów
  • prowadzenie działalności badawczej/artystycznej
  • zadania organizacyjne wg przydziału

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. zgłoszenie konkursowe,
  • 2. życiorys zawodowy,
  • 3. oświadczenie dotyczące spełnienia wymogów określonych w art. 113 przywołanej wyżej ustawy
  • 4. kopie dokumentów stwierdzających posiadanie wymaganych i dodatkowych kwalifikacji, w tym portfolio dokumentujące osiągnięcia artystyczne i naukowe
  • 5. zgoda na przetwarzanie danych osobowych na formularzu stanowiącym załącznik do ogłoszenia.